Каталог матеріалів

Урок №125 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Запитання і відповіді.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №125. Запитання і відповіді

 

Мета: сформувати поняття про правила формулювання запитань; про правила надання відповіді; продовжувати формувати поняття «розгорнута» відповідь і я к її надавати; розвивати спостережливість, уміння виділяти головне, пам’ять, увагу, мислення й мовлення, уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів.

Очікувані результати: учень організовує свою діяльність (мотивує, ставить цілі, планує, прогнозує, контролює, здійснює рефлексію, коригує; висловлює та обстоює власні погляди, ідеї, переконання; взаємодіє зі співрозмовниками, супроводжуючи власне мовлення доречними вербальними та невербальними засобами для досягнення комунікативної мети; бере участь в онлайн-дискусіях на відому тематику, пов’язану з власним життєвим досвідом, навчанням, уподобаннями тощо; бере участь в онлайнових дискусіях; дотримується норм етикету під час онлайн-спілкування; дотримується основ безпечної поведінки в цифровому просторі та основних засад академічної доброчесності; висловлює власні думки, виражає почуття, переживання, ставлення; визначає окремі деталі, що сприяють або заважають комунікації; пов’язує, зіставляє почуте з життєвим досвідом; взаємодіє з іншими в цифровому просторі, дбаючи про власну кібербезпеку; дотримується засад академічної доброчесності у процесі віртуальної взаємодії.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 9. Слово дня.

Слайд 10. Пригадуємо.

Слайд 11. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 13. Вправа 592. Об'єднайтеся в пари. Виберіть тему для розмови. Сформулюйте й запишіть запитання, що дають змогу виявити інтереси одне одного; дізнатися про ставлення співрозмовника / співрозмовниці до предмета розмови.

Слайд 14. Запам'ятай!

Слайд 15. Вправа 593. Розгляньте таблицю. Про що в ній ідеться? Доберіть до ситуацій свої приклади.

Слайд 16. Запам'ятай!

Слайд 17. Вправа 594. Прочитайте текст. Як можна ще відповісти на запитання хлопчика? Чому дідусь обрав саме такі варіанти відповіді?

Слайд 18. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Вправа 595. Прочитайте запитання. На яких уроках вас можуть про це запитувати? Які з них передбачають відповідь «Так» чи «Ні»? На які потрібно відповідати чітко, коротко, а на які - детально, розгорнуто? Які запитання передбачають пояснення, докази?

Слайд 20. Вправа 596. Прочитайте текст.

Слайд 21. Вправа 596. Дайте відповіді на запитання.

Слайд 22. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 23. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні