Каталог матеріалів

Урок №118 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Цілі й завдання спілкування.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №118. Цілі й завдання спілкування

 

Мета: надати учням поняття мови як системи виражальних засобів, які вживаються для висловлення думки й спілкування та мовлення як використання основних виражальних засобів мови в процесі спілкування; надати поняття про цілі та завдання спілкування; розвивати спостережливість, уміння виділяти головне, пам’ять, увагу, мислення й мовлення, уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів.

Очікувані результати: учень організовує свою діяльність (мотивує, ставить цілі, планує, прогнозує, контролює, здійснює рефлексію, коригує; висловлює та обстоює власні погляди, ідеї, переконання; взаємодіє зі співрозмовниками, супроводжуючи власне мовлення доречними вербальними та невербальними засобами для досягнення комунікативної мети; бере участь в онлайн-дискусіях на відому тематику, пов’язану з власним життєвим досвідом, навчанням, уподобаннями тощо; бере участь в онлайнових дискусіях; дотримується норм етикету під час онлайн-спілкування; дотримується основ безпечної поведінки в цифровому просторі та основних засад академічної доброчесності; висловлює власні думки, виражає почуття, переживання, ставлення; визначає окремі деталі, що сприяють або заважають комунікації; пов’язує, зіставляє почуте з життєвим досвідом; взаємодіє з іншими в цифровому просторі, дбаючи про власну кібербезпеку; дотримується засад академічної доброчесності у процесі віртуальної взаємодії.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Вправа 551. Поміркуйте.

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 11. Запам'ятай!

Слайд 12. Вправа 545. Розгляньте таблицю. Проілюструйте її власними прикладами.

Слайд 13. Вправа 553. Розгляньте колаж. Хто на ньому зображений? Чи можна вважати ці малюнки ілюстрацією спілкування? Обґрунтуйте відповідь. Поясніть, у чому полягає важливість спілкування.

Слайд 14. Вправа 554. Порівняйте тексти в обох колонках. Яке спілкування більш корисне? Чому? Що б ви відредагували в діалогах? Чи може бути спілкування марнуванням часу?

Слайд 15. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 16. Вправа 555. Прочитайте текст.

Слайд 17. Вправа 555. Дайте відповіді на запитання.

Слайд 18. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 19. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні