Каталог матеріалів

Урок №113-114 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Смс-повідомлення.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №113-114. Смс-повідомлення

 

Мета: продовжувати вивчати жанри мовлення, пояснити головну функцію смс-повідомлення; вчити учнів доречно формулювати та використовувати його; розвивати спостережливість, уміння виділяти головне, пам’ять, увагу, мислення й мовлення, уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів.

Очікувані результати: учень організовує свою діяльність (мотивує, ставить цілі, планує, прогнозує, контролює, здійснює рефлексію, коригує; висловлює та обстоює власні погляди, ідеї, переконання; взаємодіє зі співрозмовниками, супроводжуючи власне мовлення доречними вербальними та невербальними засобами для досягнення комунікативної мети; бере участь в онлайн-дискусіях на відому тематику, пов’язану з власним життєвим досвідом, навчанням, уподобаннями тощо; конструктивно спілкується, використовуючи жанри як типові мовленнєві конструкції; дотримується основних мовленнєвих норм під час типових ситуацій комунікації; доречно використовує в мовленні типові засоби художньої виразності; регулює власні емоції в комунікації; збагачує міжособистісну комунікацію позитивними емоціями; використовує жанри мовлення з метою гармонізації процесу спілкування, налагодження приязних стосунків; використовує типові вербальні й невербальні засоби, жанри мовлення для збагачення міжособистісної комунікації позитивними емоціями, створення комфортної атмосфери спілкування, підтримки, заохочення співрозмовників до певних дій; аналізує ситуацію спілкування, самостійно добирає й застосовує мовленнєвий жанр.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 11. Вправа 537.

Слайд 12. Запам'ятай!

Слайд 13. Вправа 538. Прочитайте інформацію. Перекажіть її. У яких ситуаціях і чому варто вдаватися до смс-повідомлень?

Слайд 14. Вправа 539. Прочитайте перелік можливостей, які надає смс-повідомлення. Чи можна його вважати вичерпним? Допишіть зі свого досвіду те, що чого в переліку бракує.

Слайд 15. Вправа «Крісло автора».

Слайд 16. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Вправа 540. Ви, певно, знаєте, що смс-повідомлення використовують, щоб пожартувати 1 квітня. Напишіть текст такого повідомлення для свого друга/своєї подруги. Про що не можна жартувати?

Слайд 18. Вправа 541. Прочитайте ситуації та пропоновані варіанти поведінки. Оберіть правильний, на вашу думку, варіант, обґрунтуйте свій вибір.

Слайд 19. Вправа 542. Прочитайте «слова дня». Що вони означають. Напишіть чотири смс-повідомлення, у яких використайте ці слова.

Слайд 20. Увага!

Слайд 21. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 22. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні