Каталог матеріалів

Урок №110 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Подяка.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №110. Подяка

 

Мета: продовжувати вивчати жанри мовлення, пояснити головну функцію подяки; вчити учнів доречно формулювати та використовувати її; розвивати спостережливість, уміння виділяти головне, пам’ять, увагу, мислення й мовлення, уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів.

Очікувані результати: учень організовує свою діяльність (мотивує, ставить цілі, планує, прогнозує, контролює, здійснює рефлексію, коригує; висловлює та обстоює власні погляди, ідеї, переконання; взаємодіє зі співрозмовниками, супроводжуючи власне мовлення доречними вербальними та невербальними засобами для досягнення комунікативної мети; бере участь в онлайн-дискусіях на відому тематику, пов’язану з власним життєвим досвідом, навчанням, уподобаннями тощо; конструктивно спілкується, використовуючи жанри як типові мовленнєві конструкції; дотримується основних мовленнєвих норм під час типових ситуацій комунікації; доречно використовує в мовленні типові засоби художньої виразності; регулює власні емоції в комунікації; збагачує міжособистісну комунікацію позитивними емоціями; використовує жанри мовлення з метою гармонізації процесу спілкування, налагодження приязних стосунків; використовує типові вербальні й невербальні засоби, жанри мовлення для збагачення міжособистісної комунікації позитивними емоціями, створення комфортної атмосфери спілкування, підтримки, заохочення співрозмовників до певних дій; аналізує ситуацію спілкування, самостійно добирає й застосовує мовленнєвий жанр.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 9. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 11. Вправа 527. Прочитайте текст. Перекажіть його, додавши свої висновки.

Слайд 12. Вправа 527. Дайте відповіді на запитання.

Слайд 13. Запам'ятай!

Слайд 14. Важливість вдячності визначають такі її можливості.

Слайд 15. Увага!

Слайд 16. Вправа 528. Розгляньте таблицю. Запам’ятайте складники тексту подяки. Кому б ви хотіли сьогодні висловити свою вдячність? Зробіть це письмово.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа 529. І. Об’єднайтеся у групи. Прочитайте текст. Розподіліть ролі (1 –автор, 2 – дідусь, 3 – онук). Перекажіть текст у ролях.

Слайд 19. Вправа 529. Усно складіть продовження тексту, в основі якого має бути подяка. Чому так важливо бути вдячною людиною?

Слайд 20. Вправа «Крісло автора».

Слайд 21. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 22. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні