Каталог матеріалів

Урок №107 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Запрошення.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №107. Запрошення

 

Мета: продовжувати вивчати жанри мовлення, пояснити головну функцію запрошення; вчити учнів доречно формулювати та використовувати його; розвивати спостережливість, уміння виділяти головне, пам’ять, увагу, мислення й мовлення, уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів.

Очікувані результати: учень організовує свою діяльність (мотивує, ставить цілі, планує, прогнозує, контролює, здійснює рефлексію, коригує; висловлює та обстоює власні погляди, ідеї, переконання; взаємодіє зі співрозмовниками, супроводжуючи власне мовлення доречними вербальними та невербальними засобами для досягнення комунікативної мети; бере участь в онлайн-дискусіях на відому тематику, пов’язану з власним життєвим досвідом, навчанням, уподобаннями тощо; конструктивно спілкується, використовуючи жанри як типові мовленнєві конструкції; дотримується основних мовленнєвих норм під час типових ситуацій комунікації; доречно використовує в мовленні типові засоби художньої виразності; регулює власні емоції в комунікації; збагачує міжособистісну комунікацію позитивними емоціями; використовує жанри мовлення з метою гармонізації процесу спілкування, налагодження приязних стосунків; використовує типові вербальні й невербальні засоби, жанри мовлення для збагачення міжособистісної комунікації позитивними емоціями, створення комфортної атмосфери спілкування, підтримки, заохочення співрозмовників до певних дій; аналізує ситуацію спілкування, самостійно добирає й застосовує мовленнєвий жанр.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 10. Запам'ятай!

Слайд 11. Вправа 509. Об’єднайтеся в пари. Розгляньте подану інформацію. Що вам відоме, а що – нове? Яких помилок припустилися діти, що на малюнку ліворуч? Відредагуйте їхні запрошення, розподіліть між собою ролі й озвучте свої варіанти.

Слайд 12. Вправа 510. Прочитайте текст. Проаналізуйте запрошення, з яким звернулася Олеся до Артема. Як би запросили хлопчика ви? Про що дівчинка не знала?

Слайд 13. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 14. Вправа 511. Об’єднайтеся в пари. Розподіліть між собою ролі (адресанта й адресата запрошення). Підготуйте діалог, в основі якого має бути запрошення і відповідь на запрошення. Використайте подані етикетні формули.

Слайд 15-16. Вправа 512. Прочитайте текст. Проаналізуйте діалог.

Слайд 17. Вправа 513. Прочитайте тексти. Про що в них ідеться? Оберіть будь-кого з однокласників, кому, на вашу думку, буде цікава одна з виставок, і запросіть разом відвідати її.

Слайд 18. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 19. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні