Каталог матеріалів

Урок №105 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Комплімент, лестощі, похвала.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №105. Комплімент, лестощі, похвала

 

Мета: продовжувати характеризувати жанри мовлення, пояснити головну функцію компліменту, лестощів та похвали; вчити учнів відокремлювати ці жанри; розвивати спостережливість, уміння виділяти головне, пам’ять, увагу, мислення й мовлення, уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів.

Очікувані результати: учень організовує свою діяльність (мотивує, ставить цілі, планує, прогнозує, контролює, здійснює рефлексію, коригує; висловлює та обстоює власні погляди, ідеї, переконання; взаємодіє зі співрозмовниками, супроводжуючи власне мовлення доречними вербальними та невербальними засобами для досягнення комунікативної мети; бере участь в онлайн-дискусіях на відому тематику, пов’язану з власним життєвим досвідом, навчанням, уподобаннями тощо; конструктивно спілкується, використовуючи жанри як типові мовленнєві конструкції; дотримується основних мовленнєвих норм під час типових ситуацій комунікації; доречно використовує в мовленні типові засоби художньої виразності; регулює власні емоції в комунікації; збагачує міжособистісну комунікацію позитивними емоціями; використовує жанри мовлення з метою гармонізації процесу спілкування, налагодження приязних стосунків; використовує типові вербальні й невербальні засоби, жанри мовлення для збагачення міжособистісної комунікації позитивними емоціями, створення комфортної атмосфери спілкування, підтримки, заохочення співрозмовників до певних дій; аналізує ситуацію спілкування, самостійно добирає й застосовує мовленнєвий жанр.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 8. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 9. Вправа 497. Розгляньте малюнки і прочитайте запитання. Спробуйте самотужки відповісти на них. У відповідях на які запитання ви не впевнені?

Слайд 10. Запам'ятай!

Слайд 11. Вправа 498. Прочитайте речення. Які з висловлень є справді компліментом?

Слайд 12. Вправа 499. Прочитайте діалог. Про що в ньому йдеться? Як має відреагувати людина на такі компліменти? Запропонуйте свої варіанти.

Слайд 13. Вправа «Крісло автора».

Слайд 14. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Вправа 500. Прочитайте компліменти. Який із компліментів потрібно відредагувати? Чому? Запропонуйте свої варіанти реакції на кожен комплімент.

Слайд 16. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 17. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні