Каталог матеріалів

Урок №96-97 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Читання. Види читання.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №096-97. Читання. Види читання. Мета читання

 

Мета: формувати вміння читання різних видів; формувати вміння характеризувати мету читання; поглиблювати знання учнів про текст та його основні ознаки; удосконалювати вміння й навички визначати й головну думку, його типове значення; розвивати творчі вміння працювати з текстом, досліджувати, зіставляти, аналізувати його структуру; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення.

Очікувані результати: учень відповідно до мети застосовує основні види читання текстів (зокрема художніх текстів, медіатекстів); знаходить у запропонованому тексті відому й нову інформацію; визначає тему та мікротему, основну думку тексту (зокрема художнього тексту, медіатексту); визначає основні порушені в тексті проблеми, пов’язуючи їх із життєвим досвідом; добирає з поданого переліку і використовує потрібні тексти з джерел, які вважає надійними.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 11. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 12. Запам'ятай!

Слайд 13. Вправа 487. Опрацюйте схему. Сформулюйте і запишіть запитання, відповіді на які містить схема. Доберіть власні приклади на підтвердження думки.

Слайд 14. Вправа 488. Зберіть «розсипані» прислів’я, запишіть їх. Поясніть, як ви розумієте їх. У якому з них ідеться про читання з метою отримання інформації?

Слайд 15. Вправа 489. Прочитайте текст уголос. Чи траплялися під час читання труднощі з наголошуванням слів? Запишіть ці слова, поставте в них наголос. Висловте припущення, розвиткові яких умінь сприяє читання вголос. Які слова і з якою метою вжито в переносному значенні?

Слайд 16. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа 490. Прочитайте текст мовчки. Якщо в ньому є нові для вас слова, випишіть їх. Пригадайте, у яких джерелах можна знайти інформацію про значення цих слів. Сформулюйте двоє-троє запитань, на які можна знайти відповідь у тексті.

Слайд 19. Вправа 491. Прочитайте текст. Поділіть його на абзаци. Визначте основну думку. Які факти наведено для підтвердження її? Висловіть своє ставлення щодо порушеної проблеми.

Слайд 20. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 21. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні