Каталог матеріалів

Урок №93 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Опис тварини.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №093. Опис тварини

 

Мета: продовжувати формувати вміння розрізняти тексти різних типів мовлення; формувати вміння будувати опис тварини; поглиблювати знання учнів про текст та його основні ознаки; удосконалювати вміння й навички визначати й головну думку, його типове значення; розвивати творчі вміння працювати з текстом, досліджувати, зіставляти, аналізувати його структуру; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення.

Очікувані результати: учень відповідно до мети застосовує основні види читання текстів (зокрема художніх текстів, медіатекстів); знаходить у запропонованому тексті відому й нову інформацію; визначає тему та мікротему, основну думку тексту (зокрема художнього тексту, медіатексту); визначає основні порушені в тексті проблеми, пов’язуючи їх із життєвим досвідом; добирає з поданого переліку і використовує потрібні тексти з джерел, які вважає надійними.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Словникова робота.

Слайд 8. Вправа 467. Прочитайте оголошення. Визначте тип мовлення. Чи допоможе такий опис знайти загублену тварину? Які деталі треба уточнити? Для чого, на вашу думку, використали речення про те, що сумують діти?

Слайд 9. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 10. Пригадуємо.

Слайд 11. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 13. Вправа 468. Порівняйте тексти. Що в них спільного, а що відмінного? Схарактеризуйте мовні засоби, використані для опису тварин. Який із текстів, на вашу думку, належить до наукового стилю, а який — до художнього? Відповідь обґрунтуйте.

Слайд 14. Вправа 469. Відгадайте загадки. Що допомогло вам це зробити? Чи можна вважати тексти загадок описом?

Слайд 15. Вправа 469. Складіть загадку про тварину.

Слайд 16. Вправа «Крісло автора».

Слайд 17. Вправа 471. Розгляньте уважно світлини. Виберіть тварину й опишіть її.

Слайд 18. Вправа «Крісло автора».

Слайд 19. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Вправа 472. Прочитайте текст. Дайте відповіді на запитання і виконайте завдання.

Слайд 21. Вправа 472. Запитання і завдання:.

Слайд 22. Online завдання.

Слайд 23. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 24. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні