Каталог матеріалів

Урок №88 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Первинні і вторинні тексти.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №088. Первинні і вторинні тексти

 

Мета: ознайомити з поняттям «первинний» та «вторинний» текст, визначати їх особливість; поглиблювати знання учнів про текст та його основні ознаки; удосконалювати вміння й навички школярів виділяти в тексті тему; розвивати творчі вміння працювати з текстом, досліджувати, зіставляти, аналізувати його структуру; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення.

Очікувані результати: учень відповідно до мети застосовує основні види читання текстів (зокрема художніх текстів, медіатекстів); знаходить у запропонованому тексті відому й нову інформацію; визначає тему та мікротему, основну думку тексту (зокрема художнього тексту, медіатексту); визначає основні порушені в тексті проблеми, пов’язуючи їх із життєвим досвідом; добирає з поданого переліку і використовує потрібні тексти з джерел, які вважає надійними.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Вправа 446. Прочитайте текст. Визначте його основну думку й підтеми (мікротеми). Закрийте підручник і перекажіть текст письмово. Порівняйте тексти — уміщений у підручнику і записаний вами. Назвіть їхні спільні ознаки. Чим різняться тексти?

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайд 11. Вправа «Трибуна думок».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 12. Запам'ятай!

Слайд 13. Вправа 448. Визначте, у яких словах відображено основну думку притчі. Запишіть її. Чи можна вважати, що старший і середній сини виявили талант за відсутності батька? Змоделюйте діалог батька з синами. Чи можна його вважать вторинним текстом?

Слайд 14. Вправа «Трибуна думок»

Слайд 15. Робота в групах.

Слайд 16. Вправа «Крісло автора».

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа 449. Ознайомтеся зі статистичними відомостями, що є результатом п’ятирічного дослідження щоденних звичок, які відрізняють багатих людей від бідних. Про що, на вашу думку, свідчить така статистика?

Слайд 19. Вправа 449. Складіть текст «Звички багатих людей».

Слайд 20. Вправа «Крісло автора».

Слайд 21. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 22. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 23. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні