Каталог матеріалів

Урок №86-87 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Ключові слова.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №086-87. Ключові слова. Зміст прочитаного. Основна думка

 

Мета: поглиблювати знання учнів про текст та його основні ознаки; удосконалювати вміння й навички школярів виділяти в тексті тему, мікротему, тематичні речення, ділити текст на абзаци; розвивати творчі вміння працювати з текстом, досліджувати, зіставляти, аналізувати його структуру; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення.

Очікувані результати: учень відповідно до мети застосовує основні види читання текстів (зокрема художніх текстів, медіатекстів); знаходить у запропонованому тексті відому й нову інформацію; визначає тему та мікротему, основну думку тексту (зокрема художнього тексту, медіатексту); визначає основні порушені в тексті проблеми, пов’язуючи їх із життєвим досвідом.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Словникова робота.

Слайд 8. Вправа 439. Прочитайте текст. Які слова, на вашу думку, є найголовнішими в тексті? Як визначити їх?

Слайд 9. Вправа 439. Практичне завдання.

Слайд 10. Вправа «Крісло автора».

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Пригадуємо.

Слайд 13. Вправа 435. Прочитайте текст. Визначте тему, основну думку, підтеми (мікротеми) тексту. Доповніть текст відомостями про інновації ХХІ століття. Висловіть свою думку, чи потрібно в повсякденному житті домагатися, щоб кожен вимовлений чи написаний текст відповідав конкретній темі.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 14. Запам'ятай!

Слайд 15. Вправа 440. Запишіть слова і словосполучення, що допоможуть знайти в Інтернеті відомості про текст.

Слайд 16. Вправа 441. Сформулюйте визначення понять, скориставшись ключовими словами. Запишіть визначення.

Слайд 17. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 18. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Вправа 443. Прочитайте текст. Поясніть, як ви розумієте зміст останнього речення. Визначте основну думку тексту. Розкажіть про свою улюблену пору року (усно).

Слайд 20. Вправа 443. Випишіть ключові слова з тексту.

Слайд 21. Вправа 444. Прочитайте текст, уставляючи на місці пропусків потрібні назви птахів. Запропонуйте заголовок до тексту. Скільки підтем (мікротем) у тексті?

Слайд 22. Вправа 444. Випишіть ключові слова. Яка назва пташки є омонімом? Складіть із цим словом словосполучення, запишіть їх. Розкажіть, які картини постають у вашій уяві під час читання чи слухання тексту.

Слайд 23. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 24. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні