Каталог матеріалів

Урок №85 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Тема, підтема (мікротема).

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №085. Тема, підтема (мікротема)

 

Мета: повторити вивчене про текст і речення; вдосконалювати навички розрізняти речення за метою висловлювання, ділити текст на речення; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення.

Очікувані результати: учень відповідно до мети застосовує основні види читання текстів (зокрема художніх текстів, медіатекстів); знаходить у запропонованому тексті відому й нову інформацію; визначає основні порушені в тексті проблеми, пов’язуючи їх із життєвим досвідом.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Вправа 433. Прочитайте вголос. Доведіть, що перед вами текст. Про що в ньому йдеться? Чи можна вважати, що всі речення поєднані однією темою? Чому в тексті кілька абзаців? Визначте основну думку тексту. Запропонуйте заголовок до нього. Про що йдеться в кожному з абзаців?

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 10. Запам'ятай!

Слайд 11. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 13. Вправа 435. Прочитайте текст. Визначте тему, основну думку, підтеми (мікротеми) тексту. Доповніть текст відомостями про інновації ХХІ століття. Висловіть свою думку, чи потрібно в повсякденному житті домагатися, щоб кожен вимовлений чи написаний текст відповідав конкретній темі.

Слайд 14. Вправа 436. Визначте сновну думку тексту. Розкажіть про винаходи, що змінили людство. Які, на вашу думку, сучасні винаходи здатні змінити світ?

Слайд 15. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 16. Вправа 437. Запишіть текст, уставляючи потрібні букви й поділяючи його на абзаци. Розкажіть, чим ви керувалися під час виокремлення абзаців. Скільки підтем (мікротем) можна виділити в цьому тексті?

Слайд 17. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 18. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні