Каталог матеріалів

Урок №84 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Повторення вивченого в 1-4 класах.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №084. Повторення вивченого в 1-4 класах

 

Мета: повторити вивчене про текст і речення; вдосконалювати навички розрізняти речення за метою висловлювання, ділити текст на речення; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення.

Очікувані результати: учень відповідно до мети застосовує основні види читання текстів (зокрема художніх текстів, медіатекстів); знаходить у запропонованому тексті відому й нову інформацію; визначає основні порушені в тексті проблеми, пов’язуючи їх із життєвим досвідом.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання:.

Слайд 9. Кожна людина іще з дитинства, навіть не підозрюючи того, живе у світі текстів. І ви слово ТЕКСТ чули задовго до того, як дізналися, що воно означає.

Слайд 10. Вправа 427. Прочитайте записане в лівій і правій колонках. У якій із них розміщено текст? Як ви розпізнали?

Слайд 11. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 12. Вправа 428. Розгляньте схему. Що вам відомо про ознаки тексту? Підготуйте розповідь про те, як ви розумієте кожну ознаку.

Слайд 13. Вправа 429. Прочитайте текст.

Слайд 14. Запитання і завдання.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Вправа 430. Прочитайте речення. Чи можна в такій послідовності вважати їх текстом? Чому? Зберіть докупи «розсипаний текст». Прочитайте його вголос. На які ознаки ви орієнтувалися, об’єднуючи речення в текст? Які розділові знаки пропущено?

Слайд 17. Вправа «Трибуна думок».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа 431. Прочитайте речення. Чи можна вважати їх текстом? Відповідь обґрунтуйте. Якої інформації вам бракує? Додайте її.

Слайд 19. Дайте відповіді на запитання і виконайте завдання.

Слайд 20. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 21. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні