Каталог матеріалів

Урок №75-76 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Графічна інформація.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №75-76. Графічна інформація. Числова інформація

 

Мета: навчити учнів розрізняти графічну та цифрову інформації; продовжити знайомити з видами інформації за способом подання; сформувати знання про те, що одну і ту ж інформацію можна представити різними способами; розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення.

Очікувані результати: учень сприймає подану в достатньо вільному темпі інформацію відповідного обсягу на відому й частково нову тематику; реагує на почуте, уточнюючи важливі для розуміння деталі; формулює тему та ідею почутого повідомлення; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою інших осіб), використовуючи різні засоби (малюнки, схеми, таблиці, комікси тощо) для відтворення змісту, структурування інформації; знаходить у почутому відповіді на поставлені запитання.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання:.

Слайд 9. Вправа 410. Розгляньте подану схему. Про що в ній ідеться?

Слайд 10. Вправа 410. За змістом схеми підготуйте діалог «Графічна інформація довкола нас».

Слайд 11. Вправа «Крісло автора».

Слайд 12. Розкажіть, про що інформують нас.

Слайд 13. Пошукове завдання.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Вправа 411. Обговоріть запропоновані ситуації, укажіть, яка інформація в них буде доцільніша, — текстова чи графічна.

Слайд 16. Вправа 412. Прочитайте текст. Назвіть троє ключових слів. Яку проблему порушує письменниця?

Слайд 17. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 18. Запам'ятай!

Слайд 19. Вправа 413. Розгляньте схему. Доберіть до неї назву. Запишіть усі запитання, на які таблиця дає відповідь. Кожен пункт проілюструйте прикладами.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Вправа 414. Прочитайте текст. Що пропонують авторки? Який спосіб подання інформації, на їхню думку, ефективніший для розв’язання задач? Чому?

Слайд 22. Користуючись порадами з тексту, розв’яжіть задачу.

Слайд 23. Online завдання

Слайд 24. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 25. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні