Каталог матеріалів

Урок №74 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Види інформації. Текстова інформація.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №74. Види інформації. Текстова інформація

 

Мета: навчити учнів розрізняти види інформації за способом подання; ознайомити з видами інформації за способом подання; сформувати знання про те, що одну і ту ж інформацію можна представити різними способами; розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення.

Очікувані результати: учень сприймає подану в достатньо вільному темпі інформацію відповідного обсягу на відому й частково нову тематику; реагує на почуте, уточнюючи важливі для розуміння деталі; формулює тему та ідею почутого повідомлення; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою інших осіб), використовуючи різні засоби (малюнки, схеми, таблиці, комікси тощо) для відтворення змісту, структурування інформації; знаходить у почутому відповіді на поставлені запитання.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання:.

Слайд 9. Вправа 404.

Слайд 10. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 11. Вправа 406. Сформулюйте й запишіть запитання, на які є відповідь у поданій схемі.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 13. Вправа 406.2. Побудуйте діалог, у якому використайте складені вами запитання і відповіді.

Слайд 14. Вправа «Крісло автора».

Слайд 15. Вправа 407. Прочитайте текст.

Слайд 16. Запитання і завдання.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа 408. Вивчіть подану інформацію. Визначте форму подання. Чи актуальна вона? Чому? Перетворіть цю інформацію на текстову. Коли, на вашу думку, доцільніше використовувати кожну із форм подання інформації?

Слайд 19. Поміркуй і скажи.

Слайд 20. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 21. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні