Каталог матеріалів

Урок №73 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Повторення вивченого в 1-4 класах.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №073. Повторення вивченого в 1-4 класах

 

Мета: навчити учнів розрізняти види інформації за способом подання; ознайомити з видами інформації за способом подання; сформувати знання про те, що одну і ту ж інформацію можна представити різними способами; розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення.

Очікувані результати: учень сприймає подану в достатньо вільному темпі інформацію відповідного обсягу на відому й частково нову тематику; реагує на почуте, уточнюючи важливі для розуміння деталі; формулює тему та ідею почутого повідомлення; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою інших осіб), використовуючи різні засоби (малюнки, схеми, таблиці, комікси тощо) для відтворення змісту, структурування інформації; знаходить у почутому відповіді на поставлені запитання.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання:.

Слайд 9. Вправа 398. Уважно розгляньте зміст таблиці. Ця інформація відома чи нова для вас? Наведіть приклади кожної форми подання інформації.

Слайд 10. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 11. Запам'ятай!

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 13. Вправа 400. Прочитайте уривок тексту. Про що в ньому йдеться? Охарактеризуйте інформацію за критеріями доступності й повноти. Чи актуальна ця проблема для нашого суспільства? Що про неї думаєте ви?

Слайд 14. Вправа 401. Розгляньте інформацію. Визначте форму подання її. Подайте цю інформацію графічно. Яка форма полегшує сприйняття?

Слайд 15. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Вправа 402. Прочитайте текст.

Слайд 18. Запитання і завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Вправа 402. Яку форму подання інформації тут застосовано? Поміркуйте й запишіть кілька речень, у яких висловіть пропозиції щодо збереження океанів. Перетворіть текстову інформацію в малюнкову чи графічну.

Слайд 20. Вправа 403.1. Чи доводилося вам бути в музеї? Пригадайте улюблений музей і розкажіть, як у ньому подано інформацію.

Слайд 21. Вправа «Крісло автора».

Слайд 22. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 23. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні