Каталог матеріалів

Урок №72 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Узагальнення відомостей із синтаксису й пунктуації

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №72. Узагальнення відомостей із синтаксису й пунктуації

 

Мета: узагальнити i систематизувати основнi вiдомостi з синтаксису i пунктуації, удосконалювати пунктуацiйнi умiння i навички; ровивати творчi вмiння самостiйно виконувати новi пiзнавальнi завдання; розвивати мовленнєво – комунiкативнi вмiння, спостережливiсть, кмiтливiсть, уважнiсть.

Очікувані результати: учень вирізняє синтаксичні одиниці у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць; перефразовує репліки в діалозі відповідно до поставленого завдання; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення; описує власні літературні вподобання засобами речень з однорідними членами.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Вправа 392. Складіть і запишіть по троє словосполучень зі «словами дня». Що вам відомо про «читацький смак», «хист до читання»?

Слайд 8. Вправа 393. Запишіть речення. Знайдіть з-поміж них прості, речення з одним головним членом і складні.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Слайд 10. Вправа 394. Прочитайте текст.

Слайд 11. Запитання і завдання.

Слайд 12. Вправа «Крісло автора».

Слайд 13. Вправа 395. Продовжте речення таким чином, щоб утворилося складне. Чим відрізняються прості й складні речення?

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Вправа 396. Прочитайте текст.

Слайд 16. Запитання і завдання.

Слайд 17. Вправа 396. Переробіть речення із прямою мовою, записавши їх як діалог. Що зміниться в оформленні тексту?

Слайд 18. Вправа 397. Прочитайте й запишіть текст, у якому письменник переконує читачів та читачок, наскільки важлива література. Позначте цифрами: 1 — просте речення; 2 — складне речення; 3 - речення з однорідними членами.

Слайд 19. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 20. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні