Каталог матеріалів

Урок №70 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Пунктуаційна помилка.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №70. Пунктуаційна помилка

 

Мета: поглиблювати знання п’ятикласників про види речень за метою висловлювання й інтонацією; сформувати поняття про пунктуаційну помилку; розвивати вміння асоціативно мислити; формувати загально-пізнавальні вміння ставити й обґрунтовувати розділові знаки в кінці речення, знаходити й виправляти пунктуаційні помилки; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння; на основі мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати любов до братів наших менших.

Очікувані результати: учень правильно розставляє розділові знаки в реченні; визначає пунктуаційні помилки та виправляє їх.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 9. Слово дня.

Слайд 10. Запам'ятай!

Слайд 11. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 12. Вправа 380. Уважно вивчіть зміст таблиці. Сформулюйте і запишіть запитання, відповіді на які містить таблиця. Доберіть власні приклади на підтвердження думки.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 14. Вправа 381. Прочитайте речення. Чи можна в них замінити крапку на знак оклику чи знак питання і навпаки? Чому?

Слайд 15. Попрацюй зі схемою.

Слайд 16. Вправа 382. Прочитайте речення, правильно інтонуючи їх. Запишіть, розставляючи розділові знаки. Усно поясніть.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа 383. Прочитайте текст. Які розділові знаки можна замінити, а які - ні? Чому? Додайте кілька порад тим, хто вперше вирішив завести собаку.

Слайд 19. Запропонуйте способи розв’язання проблеми.

Слайд 20. Вправа «Крісло автора».

Слайд 21. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 22. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні