Каталог матеріалів

Урок №68-69 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Діалог. Розділові знаки в репліках діалогу.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №68-69. Діалог. Розділові знаки в репліках діалогу

 

Мета: ознайомити п'ятикласників з особливостями побудови діалогу, його компонентами, інтонацією в ньому, навчити учнів розрізняти побутові, ділові, художні і навчальні діалоги; розвивати пунктуаційні вміння ставити й обґрунтовувати розділові знаки при діалозі; розвивати творчі вміння редагувати зв'язне висловлювання, що містить діалог, відтворювати деформований текст, реконструювати репліки діалогу на речення з прямою мовою; удосконалювати мовленнєво-комунікативні вміння усно висловлювати власну думку щодо змісту висловлювання.

Очікувані результати: учень знає побудову та основні види діалогів; вміє будувати репліки діалогу, правильно ставити розділові знаки і вміти розпізнавати основні види діалогів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 9. Чи знаєте ви, що…

Слайд 10. Слово дня.

Слайд 11. Вправа 374. Прочитайте епіграфи. Поставте одне одному запитання й дайте на них відповіді. У разі потреби використайте подані запитання.

Слайд 12. Запам'ятай!

Слайд 13. Пригадуємо.

Слайд 14. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 16. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 17. Вправа 376. Розгляньте малюнки. Прочитайте текст. Складіть діалог за змістом прочитаного. Запропонуйте власне тлумачення слова «репліка».

Слайд 18. Запам'ятай!

Слайд 19. Вправа 377. Прочитайте текст. Чи є в ньому діалог? Відповідь обґрунтуйте. Поясніть розділові знаки. Чи можна назвати вчинок дівчинки проявом доброти? Чому?

Слайд 20. Вправа 378. Прочитайте текст. Перекажіть його зміст від імені бабусі. Як ви назвете вчинок дівчинки?

Слайд 21. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 22. Вправа 378. Складіть і запишіть діалог, а саме — телефонну розмову за зразком. Поясніть розділові знаки.

Слайд 23. Вправа «Крісло автора».

Слайд 24. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 25. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні