Каталог матеріалів

Урок №67 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Пряма мова. Розділові знаки в реченнях із прямою мовою.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №67. Пряма мова. Розділові знаки в реченнях із прямою мовою

 

Мета: повторити вивчене про словосполучення і речення, правила вживання розділових знаків у кінці речення, в простому ускладненому реченні, між частинами складного речення, в позиціях з прямою мовою; продовжувати розвиток вміння формулювати визначення понять; поповнювати словниковий запас учнів; удосконалювати орфографічні та пунктуаційні вміння; розвиток вміння формулювати і доводити свою точку зору; розвиток умінь аналізувати, порівнювати, узагальнювати; розвиток творчих, мовних здібностей учнів; формування лексичних умінь; розвиток вміння спиратися на вже відоме; розвиток вміння групової роботи.

Очікувані результати: учень знає визначення понять “пряма мова”, “слова автора”, правила розстановки розділових знаків при прямій мові; вмiє інтонаційно виразно читати різні види речень за метою висловлювання з прямою мовою; самостійно знаходити слова автора та пряму мову, розставляти розділові знаки при прямій мові, перебудовувати речення з використанням прямої мови.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 9. Запам'ятай!

Слайд 10. Розділові знаки в реченнях із прямою мовою.

Слайд 11. Запам'ятай!

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 13. Вправа 369. Запишіть речення. Усно поясніть розділові знаки. У разі потреби використайте таблицю.

Слайд 14. Вправа 369. Запишіть речення. Усно поясніть розділові знаки. У разі потреби використайте таблицю.

Слайд 15. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 16. Вправа 371. Прочитайте текст. Перекажіть його з позиції обраної ролі (дітей або дідуся). Дайте відповіді на запитання і виконайте завдання.

Слайд 17. Запитання і завдання.

Слайд 18. Вправа 371. Складіть і запишіть двоє речень із прямою мовою. В одному автором мають бути діти, а в іншому — дідусь.

Слайд 19. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Вправа 372. Прочитайте текст.

Слайд 21. Запитання і завдання.

Слайд 22. Інтерактивна вправа.

Слайд 23. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 24. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні