Каталог матеріалів

Урок №66 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Кома між частинами складного речення.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №66. Кома між частинами складного речення

 

Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал про складне речення; поглибити знання учнів про пунктуацію; формувати вміння розмежовувати види речень; розвивати спостережливість та мовленнєву діяльність, логічне та образне мислення.

Очікувані результати: учень розрізняє складне речення від простого; будує різні види речень за вимогою; правильно визначає розділові знаки у складному реченні; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Вправа 363. Прочитайте текст. Висловіть своє ставлення до інформації, яку він містить. Чи є в тексті складне речення? Відповідь обґрунтуйте. Чи правильно вважати складним речення, у якому найбільше слів? Чому? Охарактеризуйте речення за емоційним забарвленням.

Слайд 9. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 10. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 12. Вправа 364. Прочитайте текст. Чи легко його сприйняти? Чому? Чи згодні ви з думкою дівчинки про те, що пунктуація ускладнює життя? Обґрунтуйте свою позицію.

Слайд 13. Запам'ятай!

Слайд 14. Вправа 365. Прочитайте текст. Розкажіть, як ви розумієте його зміст? Чи є за що любити розділові знаки? Які «коми, за характером, одинаки»? Коли «коми ходять парами»? Чи відомо вам, коли «коми гуртуються»?

Слайд 15. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 16. Вправа 366. Виявляється, складне речення допомагає розвивати гнучке мислення, проганяти від себе негативні думки. Прочитайте речення в лівій і правій колонках. Відрізніть прості й складні речення. Якими з них краще користуватися у своїх думках?

Слайд 17. Вправа 367. Прочитайте речення. Відкладіть убік підручник і запишіть кожне з них із пам’яті. Усно поясніть, чим поєднані частини речення і які розділові знаки потрібно ставити.

Слайд 18. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 19. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні