Каталог матеріалів

Урок №60 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Речення з однорідними членами.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №60. Речення з однорідними членами

 

Мета: допомогти засвоїти знання про однорідні члени речення, розпізнавати речення з однорідними членами, розставляти розділові знаки в реченнях з однорідними членами; сприяти розвитку логічного мислення, спостережливості, пам’яті.

Очікувані результати: учні називають, наводять приклади однорідних членів речення; розпізнають речення з однорідними членами; аналізують розділові знаки в реченнях з однорідними членами.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 10. Вправа 347. Розгляньте схему. Яку інформацію вона містить? Що в ній відоме, а що — нове? Підготуйте розповідь про однорідні члени речення.

Слайд 11. Вправа 347. У кожному з речень на с. 142 знайдіть однорідні члени. Визначте й обґрунтуйте свій вибір. Зверніть увагу, якими частинами мови виражені однорідні члени. Зробіть висновок.

Слайд 12. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 13. Вправа 347. Розгляньте малюнок. Про що запитують зображені на ньому діти? Прочитайте речення з однорідними членами. Скоротіть їх, вилучивши однорідні члени. Зробіть висновки, у яких дайте відповідь на поставлене запитання.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Вправа 349. Запишіть речення, доповнивши їх однорідними членами.

Слайд 16. Вправа 350. Підготуйте й запишіть запитання своїм однокласникам / однокласницям про їхні громадянські обов’язки. У відповідях на запитання мають бути однорідні члени речення.

Слайд 17. Вправа «Крісло автора».

Слайд 18. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 19. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні