Каталог матеріалів

Урок №59 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Другорядні члени речення: додаток, означення, обставина.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №059. Другорядні члени речення додаток, означення, обставина

 

Мета: поглибити знання учнів про другорядні члени речення, ознайомити з поняттям про їх функції та способи вираження; формувати в учнів навички лінгвістичного дослідження, розвивати їх творчу уяву, логічне мислення, мовленнєві навички, вміння ставити запитання до другорядних членів речення, визначати їх синтаксичну роль і спосіб морфологічного вираження; розвивати вміння школярів працювати колективно та самостійно; виховувати любов до рідного слова.

Очікувані результати: учень розрізняє другорядні члени речення; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 10. Вправа 343. Розгляньте таблицю. На які запитання вона дає відповідь? Назвіть у реченнях другорядні члени. Якою темою об’єднані речення? Підготуйтеся до діалогу з однокласниками / однокласницями, під час якого перевірте одне одного, як ви засвоїли інформацію.

Слайд 11. Запам'ятай!

Слайд 12. Вправа 344. Прочитайте речення, уміщені в лівій і правій колонках. Чим вони відрізняються? У яких реченнях більше інформації? Завдяки чому?

Слайд 13. Вправа 345. Прочитайте текст. Що ви з нього дізналися? Ця тема актуальна для вас? Доведіть свою думку. Які ще заходи безпеки ви знаєте? Підготуйте запитання за текстом і поставте їх одне одному.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Пошукове завдання.

Слайд 16. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 17. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні