Каталог матеріалів

Урок №56 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Види речень за емоційним забарвленням (окличні й неокличні).

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №056. Види речень за емоційним забарвленням (окличні й неокличні)

 

Мета: повторити й поглибити вивчене в початковiй школi про види речень за метою висловлювання та емоцiйним забарвленням; удосконалювати вмiння правильно iнтонувати такi речення, ставити роздiловi знаки в них; розвивати навички виразного читання, умiння систематизувати матерiал.

Очікувані результати: учень розрізняє речення за емоційним забарвленням; будує різні види речень за вимогою; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Вправа 337. Прочитайте речення. Визначте вид кожного з них за метою висловлювання. Що в них спільного? Який зміст ви вкладаєте у слово «гідність»? Гідна людина — яка вона? Які дії і вчинки свідчать про те, що в людини є гідність? Що стримує гідна людина і чому сприяє?

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Запам'ятай!

Слайд 12. Вправа 338. Прочитайте виразно текст. Назвіть окличні речення. Чому в тексті вони доречні? Яка емоція їх забарвлює? Кому притаманна гідність — захисникам чи спостерігачам? Чому?

Слайд 13. Вправа 339. Виразно прочитайте речення, правильно інтонуючи їх. Чим відрізняються інтонації окличних і неокличних речень? Поясніть розділові знаки. Дайте відповідь на запитання першого речення.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Робота в групі.

Слайд 16. Вправа 341. Прочитайте виразно речення. Визначте емоції, що забарвлюють окличні речення. Яку роль вони відіграють у нашому житті?

Слайд 17. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 18. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні