Каталог матеріалів

Урок №55 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Види речень за метою висловлення (розповідні, питальні, спонукальні).

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №055. Види речень за метою висловлення (розповідні, питальні, спонукальні)

 

Мета: повторити й поглибити вивчене в початковiй школi про види речень за метою висловлювання та емоцiйним забарвленням; удосконалювати вмiння правильно iнтонувати такi речення, ставити роздiловi знаки в них; забезпечити засвоєння поняття про пунктуацiйну помилку; працювати над запобiганням пунктуацiйних помилок у кiнцi рiзних за метою висловлювання речень; розвивати навички виразного читання, умiння систематизувати матерiал.

Очікувані результати: учень розрізняє речення за метою висловлювання; будує різні види речень за вимогою; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Вправа 330.

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Вправа 331. Прочитайте речення. Визначте їх види за метою висловлювання. Поясніть, чим ці речення різняться. Поставте запитання до фотоілюстрацій. Дайте відповіді на запитання сьомого й восьмого речень.

Слайд 12. Запам'ятай!

Слайд 13. Вправа 332. Розгляньте таблицю. За її змістом підготуйте розповідь про комунікативні можливості речень. Поміркуйте, що іще можна передати за допомогою розповідних речень.

Слайд 14. Вправа 333. Прочитайте текст. Про що в ньому йдеться? Які емоції викликає у вас це свято? Які очікування й передчуття у вас напередодні Різдва? Які речення за метою висловлювання використовує письменниця? Чому? Напишіть, що для вас означає це свято.

Слайд 15. Вправа «Крісло автора».

Слайд 16. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Вправа 334. Складіть по троє речень:.

Слайд 18. Вправа 335. Прочитайте речення. До якого типу за метою висловлювання вони належать? Визначте комунікативну мету кожного речення. Які з них сприяють гармонійному спілкуванню, а які — ні? Чому?

Слайд 19. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 20. Інтерактивна вправа.

Підсумок

Слайд 21. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні