Каталог матеріалів

Урок №54 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Речення з одним головним членом

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №054. Речення з одним головним членом

 

Мета: поглибити знання п'ятикласників про речення, граматичну основу, способи вираження підмета й присудка; дати загальне уявлення про речення з одним головним членом; формувати вміння виділяти граматичну основу; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, формувати вміння цінити життя.

Очікувані результати: учень визначає граматичну основу речення з одним головним членом; порівнює та зіставляє синтаксичні одиниці за визначеними ознаками; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Вправа 321.

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Вправа 322. Установіть межі речень розділовими знаками (їх має бути 8). Визначте речення, граматична основа яких складається лише з одного члена (підмета чи присудка). За якими ознаками їх можна розпізнати?

Слайд 12. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 13. Вправа 323. Запишіть подані в таблиці речення. Підкресліть головні члени. У яких із них є підмет і присудок, а в яких головний член речення виражений присудком?

Слайд 14. Запам'ятай!

Слайд 15. Вправа 324. Визначте головний член односкладних речень. Якою частиною мови він виражений?

Слайд 16. Вправа 325. Спишіть речення, уставляючи пропущені букви. Підкресліть у них граматичну основу. Поставте питання до підметів і присудків. Визначте, якими частинами мови вони виражені. Назвіть речення, у якому тільки один головний член.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа 326. Прочитайте текст. Яку проблему порушено в ньому? У яких реченнях граматична основа представлена одним членом?

Слайд 19. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 20. Вправа 327. Прочитайте текст. Визначте, які слова в тексті зайві. Використання яких речень допомогло вам удосконалити текст?

Слайд 21. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 22. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні