Каталог матеріалів

Урок №51-52 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Словосполучення. Відмінність словосполучення від слова й речення.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №051-52. Словосполучення. Відмінність словосполучення від слова й речення. Головне й залежне слово в словосполученні

 

Мета: ознайомити учнiв з основними роздiлами науки про мову, показати, яке мiсце займають серед них синтаксис i пунктуацiя; дати поняття про словосполучення, його будову, вiдмiннiсть вiд слова й речення; формувати вмiння визначати головне й залежне слово у словосполученнi, видiляти словосполучення в межах речення; провести роботу, спрямовану на запобiгання граматичних помилок у будовi словосполучень; розвивати логiчне мислення, вмiння робити узагальнення на основi спостережень над мовним матерiалом.

Очікувані результати: учень вирізняє синтаксичні одиниці у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє синтаксичні одиниці за визначеними ознаками; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Вправа 306.

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Вправа 307. Прочитайте слова та словосполучення. Що точніше характеризує предмети, дії, ознаки — слово чи словосполучення? Складіть і запишіть речення з виділеними словами.

Слайд 12. Запам'ятай!

Слайд 13. Розгляньте таблиці.

Слайд 14. Вправа 308. Прочитайте текст на с. 122 . Про кого чи про що в ньому йдеться? Відповідь обґрунтуйте. Які мовні одиниці допомогли вам це визначити? Висловіть припущення щодо ролі словосполучень у мові.

Слайд 15. Вправа 309. Прочитайте подані парами словосполучення. Що вони означають? Чи можна вважати подані пари словосполучень синонімічними? Чому? Виберіть пару словосполучень і з кожним складіть речення. Чи відрізнятимуться ці речення за змістом?

Слайд 16. Вправа 310. Прочитайте виразно текст. Випишіть із нього п’ять словосполучень. Поясніть свій вибір. Яку проблему порушують автори? Чи відчували ви гнів? Що може викликати у вас це почуття? На вашу думку, гніватися — це добре чи погано?

Слайд 17. Вправа 310.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Вправа 311. Прочитайте речення. Визначте тип за метою висловлювання. Назвіть речення, які містять елементи звинувачення. А які допомагають «стирати мінус — малювати плюс»?

Слайд 20. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 21. Вправа 312. Прочитайте, оберіть правильний варіант словосполучень, складіть із ними речення.

Підсумок

Слайд 22. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні