Каталог матеріалів

Урок №46-47 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Словник наголосів. Орфоепічний словник.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №046-47. Словник наголосів. Орфоепічний словник. Орфографічний словник

 

Мета: поглибити знання учнів про склад та наголос; формувати вміння ділити слова на склади, визначати склади відкриті і закриті, наголошені і ненаголошені, правильно наголошувати слова; навчити учнів користуватися орфоепічним словником та словником наголосів; розвивати мовлення, логічне мислення.

Очікувані результати: учень правильно визначає наголос у словах, перевіряє його за допомогою словників; володіє вміннями і навичками вільно, комунікативно виправдано користуватися мовними засобами рідної мови; знаходить і виправляє орфографічні помилки у писемному мовленні.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 9. Вправа 289.

Слайд 10. Вправа 290. Прочитайте речення. Пригадайте, з якого твору їх виписано. Поясніть значення виділених слів. Якими словниками ви радите скористатися для кращого розуміння прочитаного?

Слайд 11. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 12. Вправа 291. Прочитайте текст уголос, дотримуючись норм вимови. Доберіть до тексту заголовок. Випишіть виділені слова, поставте наголос у них. Поставте однокласникам та однокласницям двоє–троє запитань за змістом.

Слайд 13. Вправа 292. Прочитайте словникові статті. Визначте типи словників, з яких їх узято. Складіть речення з цими словами.

Слайд 14. Вправа 293. Розгляньте обкладинки словників. Розкажіть, у яких життєвих ситуаціях доцільно використовувати їх.

Слайд 15. Вправа 294. Складіть словникові статті до орфоепічного, орфографічного словників та словника наголосів до поданих слів.

Слайд 16. Вправа «Крісло автора».

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. Вправа 295. Спишіть текст, уставляючи потрібну букву. Поясніть написання слів. Чому, на вашу думку, упевненість назвали могутнім тренером? Чи завжди бути впевненим добре? Чим упевненість відрізняється від самовпевненості?

Слайд 19. Напишіть есе «Упевненість, наполегливість, старанність — ключі до успіху».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Вправа «Крісло автора».

Слайд 21-25. Виконайте тестові завдання.

Слайд 26. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 27. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні