Каталог матеріалів

Урок №45 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Види помилок: графічна, орфоепічна, орфографічна.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №045. Види помилок графічна, орфоепічна, орфографічна

 

Мета: ознайомити учнів із класифікацією помилок, основними прийомами виправлення недоліків; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, удосконалювати навички монологічного мовлення; виховувати наполегливість; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, усне й писемне мовлення; удосконалювати навички роботи з підручником.

Очікувані результати: учень правильно визначає і виправляє помилки; володіє вміннями і навичками вільно, комунікативно виправдано користуватися мовними засобами рідної мови; знаходить і виправляє орфографічні помилки у писемному мовленні.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 9. Вправа 279.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Пошукове завдання.

Слайд 12-13. Словникова робота.

Слайд 14. Запам'ятай!

Слайд 15. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 16. Вправа 282. Поставте наголос у поданих словах. Складіть текст з одним словом, використовуючи його якомога більше разів. Оцініть тексти за такими критеріями: оригінальність, грамотність, частотність уживання обраного слова.

Слайд 17. Вправа 283. Прочитайте слова вголос, спочатку з наголосом на першому складі, а потім — на другому. Вкажіть відмінність у значенні слів. Складіть і запишіть словосполучення з цими словами. Доберіть двоє-троє слів, у яких можливі варіанти наголосу.

Слайд 18. Вправа 284. За словником перевірте, у яких словах уживаємо [г], а в яких [ґ]. Правильно вимовляйте ці звуки у словах. Поділіть слова на склади.

Слайд 19. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Вправа 285. Прочитайте текст, дотримуючись орфоепічних норм. Чи поділяєте ви думки автора тексту? Відповідь обґрунтуйте. Пригадайте, як екологічні умови впливають на здоров’я.

Слайд 21. Вправа 286. Набираючи текст, припустилися восьми орфографічних помилок. Виправте їх. Поясніть написання слів. Що найбільше вас зацікавило в тексті? Що вразило?

Слайд 22. Вправа 287.

Слайд 23. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 24. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні