Каталог матеріалів

Урок №44 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Спрощення в групах приголосних.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №044. Спрощення в групах приголосних

 

Мета: розкрити особливості такого мовного явища, як спрощення в групах приголосних та забезпечити їх засвоєння; розвивати навички правильного написання слів, в яких відбувається спрощення; визначати орфограму «Спрощення в групах приголосних»; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, усне й писемне мовлення; удосконалювати навички роботи з підручником.

Очікувані результати: учень правильно визначає слова, де відбулося спрощення; володіє вміннями і навичками вільно, комунікативно виправдано користуватися мовними засобами рідної мови; знаходить і виправляє орфографічні помилки у писемному мовленні.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 9. Вправа 273. Як ви розумієте значення слова «спрощення»? Доберіть до нього спільнокореневі слова. Доберіть за зразком і запишіть пару до кожного з дібраних слів, визначте, які приголосні випадають у вказаних групах приголосних. Чи можна вважати спрощення засобом милозвучності? Чому?.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Вправа 274. Розгляньте таблицю. Сформулюйте за її змістом правила спрощення в українській мові.

Слайд 12. Запам'ятай!

Слайд 13. Вправа 275. Уставте замість крапок, де потрібно, пропущену букву. Складіть речення з трьома словосполученнями.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

переносу.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Вправа 276. Замініть словосполучення на синонімічні з прикметником.

Слайд 16. Вправа 276. Прочитайте текст. Випишіть слова, у яких відбулося спрощення. Доведіть хлопцям, що, для того, щоб потоваришувати, не обов’язково спочатку побитися. Запропонуйте свій варіант, як познайомитися і подружитися.

Слайд 17. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 18. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні