Каталог матеріалів

Урок №40 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Звукове значення букв я, ю, є, ї та щ. Правила вживання апострофа.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №040. Звукове значення букв я, ю, є, ї та щ. Правила вживання апострофа

 

Мета: закріпити в учнів знання визначати звукове значення букв я, ю, є, ї та щ залежно від їхньої позиції у слові, формувати практичні навички розмежування звуків і букв; розвивати інтелектуальні здібності, вміння аналізувати, зіставляти, порівнювати; виховувати увагу, спостережливість до звуків мовлення, пізнавальний інтерес до мови; патріотичні почуття школярів.

Очікувані результати: учень співвідносить назви букв і вимову звуків, які вони позначають; визначає звукове значення букв у слові; відтворює звучання слова фонетичною транскрипцією.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Вправа 245.

Слайд 8. Словникова робота.

Слайд 9. Пригадуємо.

Слайд 10. Шукаємо відповіді на запитання:.

Слайд 11. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 13. Вправа 247. Випишіть із вірша Тараса Шевченка слова, у яких букви я, ю, є позначають два звуки. Який настрій викликає у вас текст? Якби ви були художником / художницею, яку картину ви намалювали б до нього? Які кольори використали б?

Слайд 14. Вправа 248. Прочитайте вголос слова. Ураховуйте, що буква щ завжди позначає два звуки [шч]. Складіть речення з двома слово сполученнями.

Слайд 15. Вправа 149. Ознайомтеся з таблицею. Сформулюйте запитання за її змістом.

Слайд 16. Вправа 250. Поставте, де потрібно, апостроф. Укажіть кількість звуків і букв у виділених словах.

Слайд 17. Вправа 251. Запишіть «зібрані слова». Визначте кількість букв і звуків у них. Поясніть уживання апострофа.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Вправа 252. Знайдіть у кожному рядку «зайве» слово.

Слайд 20. Вправа 253. Виправте помилки у словах. Запишіть правильний варіант.

Слайд 21. Вправа 253. Спишіть, уставляючи, де треба, м’який знак та апостроф. Підкресліть слова, у яких букви я, ю, є позначають два звуки. Які відчуття викликав у вас текст? Назвіть джерела позитивних емоцій. Чи вважаєте ви спостереження за хмарами одним із них? Чому?

Слайд 22. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 23. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні