Каталог матеріалів

Урок №39 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Повторення вивченого з графіки в 1-4 класах. Особливості української графіки

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №039. Повторення вивченого з графіки в 1-4 класах. Особливості української графіки (відповідність звуків і графічних знаків, звук [ґ] і буква ґе)

 

Мета: поглибити знання учнів про виникнення писемності (графіка, мова знаків, мова сигналів, малюнкове письмо, ієрогліфічне письмо, сучасна абетка); формувати уміння та навички розташовувати слова в алфавітному порядку, обґрунтувавши особливості розташування слів, що починаються з однакової букви; удосконалювати усне і писемне мовлення учнів під час виконання вправ, продовжувати поповнювати словниковий запас учнів; продовжувати розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, виробляти загально навчальні уміння і навички.

Очікувані результати: учень чітко й правильно вимовляє звуки в процесі мовлення; спостерігає за фонетичними явищами в мовленні; знаходить й виправляє огріхи й помилки в змісті, будові й мовному оформленні власних висловлень; застосовує знання правил орфографії й орфоепії для вдосконалення власного мовлення; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті, з урахуванням засвоєних мовних норм.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Словникова робота.

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання:.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 10. Вправа 233.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Вправа 234. Ознайомтеся із тлумаченням слова. Складіть речення із цим словом.

Слайд 13. Вправа 235. Розгляньте малюнки. Розкажіть, що вам відомо про письмо, становлення українського алфавіту. Пригадайте, у яких життєвих ситуаціях ми використовуємо алфавіт. Висловте припущення, що об’єднує слова «графіка» і «графіті».

Слайд 14. Вправа 236. Назвіть букви і звуки у виділених словах. Що нового ви дізналися з тексту? Уявіть, що ви побачили назву крамниці — «Папірус». Чому, на вашу думку, її так назвали? Для продажу яких товарів її призначено?

Слайд 15. Вправа 237. Прочитайте скоромовку кілька разів у різному темпі.

Слайд 16. Вправа 238. Спишіть слова, уставляючи потрібну букву г або ґ. Якщо вам необхідно повторити відомості, зверніться до правила, поданого нижче. Складіть словосполучення з п’ятьма словами.

Слайд 17. Вправа 239. Прочитайте. Поясніть значення наведених слів.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Вправа 240. Прочитайте текст уголос, уставляючи потрібні букви. Чи траплялася у вашому житті подібна ситуація? Чи впевнено почувається людина в такій ситуації? Що треба зробити, щоб уникнути прогалин у знаннях?

Слайд 20. Вправа 241. Прочитайте текст. Випишіть слова, у яких кількість звуків і букв не збігається. Чи погоджуєтеся ви з думкою авторів? Розшифруйте формулу впевненості, добираючи приклади з власного життя або з життя інших.

Слайд 21. Вправа 242. Поміркуйте, коли вам бракує впевненості. Розкажіть про це.

Слайд 22. Вправа 243. Виберіть ситуацію для обговорення і запропонуйте, як розв’язати проблему.

Слайд 23. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 24. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні