Каталог матеріалів

Урок №37 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Позначення м’якості приголосних на письмі буквами ь, і, є, ю, я. Правила вживання м’якого знака.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №037. Позначення м’якості приголосних на письмі буквами ь, і, є, ю, я. Правила вживання м’якого знака

 

Мета: поглибити й систематизувати знання п’ятикласників щодо позначення м’якості приголосних на письмі буквами ь, і, є, ю, я, уживання ьо, йо; розвивати зорову та слухову пам’ять, уміння застосовувати набуті знання.

Очікувані результати: застосовує знання правил орфографії й орфоепії для вдосконалення власного мовлення; чітко й правильно вимовляє звуки в процесі мовлення, вправно застосовує алфавіт; знаходить й виправляє огріхи й помилки в змісті, будові й мовному оформленні власних висловлень.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Словникова робота.

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 10. Вправа «Трибуна думок».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Вправа 219.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Вправа 220. Порівняйте вимову звуків, позначених однаковими буквами. Запишіть дві пари слів у транскрипції. Як, на вашу думку, впливає [і] на вимову попередніх приголосних?

Слайд 14. Вправа 221. Розгляньте таблицю. Розкажіть за її змістом, як відбувається розподіл звуків української мови за твердістю / м’якістю.

Слайд 15. Пригадайте з уроків англійської мови, що таке транскрипція. Ознайомтеся з правилами запису в транскрипції.

Слайд 16. Вправа 222. Запишіть у транскрипції слова щастя, радість, зілля, юність, земля.

Слайд 17. Вправа 223. Визначте кількість звуків і букв у словах. Чи завжди кількість букв і звуків збігається? Чому?

Слайд 18. Вправа 224. Запишіть слова у дві колонки: ті, у яких букви я, ю, є позначають м’якість приголосних на письмі і ті, у яких ці букви не позначають м’якість попереднього приголосного.

Слайд 19. Вправа 225. Розгляньте уважно таблицю. Доберіть власні приклади для ілюстрування наведених правил.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Вправа 226. Уставте, де потрібно, м’який знак. Складіть речення з трьома словами.

Слайд 22. Вправа 227. Запишіть слова, подані в транскрипції, відповідно до орфографічних правил.

Слайд 23. Вправа 228. Виправте помилки в оголошеннях.

Слайд 24. Вправа 229. Уставте, де треба, м’який знак. Поясніть особливості написання слів кожного рядка.

Слайд 25. Ознайомтеся з правилами написання буквосполучень йо, ьо. Доповніть їх прикладами з довідки. Здійсніть взаємоопитування.

Слайд 26. Вправа 230. Запишіть у транскрипції виділені слова з довідки.

Слайд 27. Вправа 231. Запишіть речення, уставляючи, де потрібно, м’який знак. Схарактеризуйте приголосні у виділених словах.

Слайд 28-29. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 30. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні