Каталог матеріалів

Урок №36 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Приголосні тверді й м’які, дзвінкі й глухі. Вимова приголосних у корені слова.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №036. Приголосні тверді й м’які, дзвінкі й глухі. Вимова приголосних у корені слова

 

Мета: закріпити знання учнів про звуки мови, удосконалювати вміння розрізняти, правильно вимовляти голосні та приголосні звуки; формувати вміння розрізняти приголосні тверді та м’які, дзвінкі й глухі; розвивати зорову та слухову пам’ять, уміння застосовувати набуті знання.

Очікувані результати: учень розрізняє голосні та приголосні, дзвінкі та глухі звуки; чітко й правильно вимовляє звуки в процесі мовлення, вправно застосовує алфавіт; знаходить й виправляє огріхи й помилки в змісті, будові й мовному оформленні власних висловлень.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Словникова робота.

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 10. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 11. Вправа 208.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Вправа 209. Прочитайте виразно тексти. Визначте, який звук авторки використовують для зображення картин природи. Розкажіть, які картини постають у вашій уяві, коли ви читаєте ці тексти.

Слайд 14. Словникова робота.

Слайд 15. Здійсніть спостереження.

Слайд 16. Поділ приголосних звуків за участю голосу.

Слайд 17. Вправа 210. Прочитайте речення, дотримуючись орфоепічних норм. Визначте речення, що допоможе запам’ятати всі глухі приголосні української мови. Запишіть його в зошити. Запам’ятайте, адже це допомо же вам у подальшому.

Слайд 18. Вправа 211. Прочитайте слова. На якому уроці ви їх використовуєте? Доповніть перелік ще чотирма-п’ятьма словами, схарактеризуйте в них приголосні. Запишіть слова у два стовпчики.

Слайд 19. Вправа 212. Замініть у словах першої колонки початковий приголосний парним йому глухим або дзвінким, а в словах другої колонки — кінцевий приголосний. Наведіть два–три подібні приклади.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Вправа 213. За пишіть слова, подані у транскрипції. Схарактеризуйте приголосні звуки.

Слайд 22. Вправа 214. Прочитайте виразно вірш. Розкажіть про вимову приголосних у виділених словах. Випишіть із тексту слова з пропущеними буквами. Запишіть їх відповідно до орфографічних правил.

Слайд 23. Вправа 215. Розгляньте таблицю. Розкажіть за нею про правила уподібнення приголосних в українській мові. Відповідь ілюструйте прикладами з довідки на с. 89.

Слайд 24. Запам'ятай!

Слайд 25. Вправа 216.

Слайд 26. Вправа 217. Запишіть слова, обравши потрібний варіант написання. Усно складіть словосполучення з наведеними словами

Слайд 27. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 28. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні