Каталог матеріалів

Урок №33 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Поглиблене повторення вивченого в 1-4 класах. Голосні й приголосні звуки.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №033. Поглиблене повторення вивченого в 1-4 класах. Голосні й приголосні звуки

 

Мета: повторити вивчене про голосні та приголосні звуки; ознайомити учнів із предметом вивчення таких розділів науки про мову, як «Фонетика» і «Графіка»; поглибити й систематизувати знання про звукову систему української мови, удосконалити знання про голосні та приголосні звуки, навчити відрізняти звуки від букв; формувати загально пізнавальні вміння аналізувати голосні та приголосні звуки; розвивати фонематичний слух, зорову і слухову пам’ять; розвивати логічне мислення, творчу уяву учнів; виховувати шанобливе ставлення до мови.

Очікувані результати: учень розрізняє голосні та приголосні звуки; чітко й правильно вимовляє звуки в процесі мовлення, вправно застосовує алфавіт.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 9. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 10. Запам'ятай!

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Вправа 182. Прочитайте виразно речення. Назвіть слова, за допомогою яких ми зміст сприймаємо на слух. Запишіть їх у зошити. Підкресліть букви, що позначають у виписаних словах голосні й приголосні звуки. Установіть кількість звуків і букв у цих словах. Зробіть висновок, яких звуків в українській мові більше.

Слайд 13. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 14. Вправа 183. Розгляньте схему. Розкажіть, на які групи і підгрупи поділяють звуки мовлення в українській мові. Наведіть приклади на кожну групу й підгрупу звуків.

Слайд 15. Вправа 184. Поясніть математичний вираз на матеріалі фонетики української мови. Складіть подібний приклад, беручи до уваги кількість сонорних, дзвінких, глухих.

Слайд 16. Вправа 185. Прочитайте текст. Визначте його основну думку.

Слайд 17. Вправа 186.

Слайд 18. Вправа 187. Прочитайте текст. Висловте згоду чи незгоду з позицією голосних звуків. Відповідь ілюструйте прикладами. Розіграйте діалог між дзвінкими і глухими приголосними.

Слайд 19. Вправа 188.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Вправа 189. Вимовте слова першого стовпчика без початкового звука, другого — без останнього. Висловте припущення, чи може звук розрізняти значення слова.

Слайд 22. Вправа 190.

Слайд 23. Вправа 191. Прочитайте по черзі кожну скоромовку кілька разів спочатку в повільному, потім — у зручному і швидкому темпах. Намагайтеся не припуститися жодної помилки. Слідкуйте за власним мовленням і мовленням однокласників / однокласниць.

Слайд 24. Вправа 192. Прочитайте текст. Визначте його основну думку. Поясніть, як ви розумієте зміст виділеного речення. Відповідь ілюструйте прикладами. Випишіть із тексту троє слів, у яких різна кількість букв і звуків.

Слайд 25-26. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 27. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні