Каталог матеріалів

Урок №27 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Джерела українських фразеологізмів.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №027. Джерела українських фразеологізмів

 

Мета: поглиблювати знання учнів про фразеологізми, їх джерела; формувати вміння використовувати в мовленні прислів’я, приказки, крилаті вирази, афоризми як різновиди фразеологізмів, виховувати учнів у дусі народної моралі.

Очікувані результати: учні розпізнають фразеологізми, визначають їх джерела; наводять приклади; з’ясовують значення фразеологізмів за словником (тлумачним і фразеологічним); пояснюють значення фразеологізмів за зразком (найуживаніші випадки); добирають до фразеологізмів синоніми й антоніми; уживають фразеологізми відповідно до їх значення, мети, умов і завдань спілкування.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 9. Слово дня.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 10. Вправа 161. Визначте, між ким відбувається діалог. Підкресліть фразеологізми. Висловіть припущення про джерела цих фразеологізмів.

Слайд 11. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Вправа 162. Ознайомтеся зі змістом таблиці. Розкажіть про джерела фразеологізмів, доповнюючи відповідь прикладами.

Слайд 14. Вправа 163. Поясніть значення фразеологізмів. Запишіть їх у такій послідовності: І група: кравецькі, спортивні; ІІ група: рибальські, мисливські.

Слайд 15. Вправа 164.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Вправа 165. З’ясуйте значення й джерела фразеологізмів. За потреби зверніться до фразеологічного словника. Перекажіть міфи, з якими пов’язані фразеологізми.

Слайд 18. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 19. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні