Каталог матеріалів

Урок №26 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Різновиди фразеологічних одиниць (прислів’я, приказки, крилаті вислови, афоризми).

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №026. Різновиди фразеологічних одиниць (прислів’я, приказки, крилаті вислови, афоризми)

 

Мета: поглибити й систематизувати знання учнів щодо різновидів фразеологізмів; формувати загально пізнавальні вміння з’ясовувати походження і значення фразеологічних зворотів, удосконалювати вміння використовувати їх в усному і письмовому мовленні; виховувати любов до рідного слова.

Очікувані результати: учні розпізнають фразеологізми, визначають їх синтаксичну роль; наводять приклади; з’ясовують значення фразеологізмів за словником (тлумачним і фразеологічним); пояснюють значення фразеологізмів за зразком (найуживаніші випадки); добирають до фразеологізмів синоніми й антоніми; уживають фразеологізми відповідно до їх значення, мети, умов і завдань спілкування.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 9. Слово дня.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 10. Вправа 156. Прочитайте висловлення, що стали афоризмами. Яких життєвих ситуацій стосуються афоризми? Про які моральні цінності в них ідеться? Запишіть те, що сподобалося найбільше.

Слайд 11. Словникова робота.

Слайд 12. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Вправа 157. Опрацюйте зміст таблиці. Доповніть її власними прикладами (усно). Розкажіть, як ви розумієте афоризм Сократа.

Слайд 15. Вправа 158. Розкрийте значення прислів’їв і приказок. У яких ситуаціях можна їх використати? Розкажіть про роль прислів’їв і приказок у мовленні. Наведіть два–три приклади прислів’їв і приказок, у яких схарактеризовано людину.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Вправа 159. Продовжте прислів’я й запишіть їх, скориставшись довідкою.

Слайд 18. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 19. Інтерактивна вправа.

Підсумок

Слайд 20. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні