Каталог матеріалів

Урок №25 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Фразеологізми.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №025. Фразеологізми

 

Мета: дати учням уявлення про фразеологізм, його лексичне значення; виробляти навички доречного вживання фразеологізмів в усному та писемному мовленні; ознайомити школярів із фразеологічним словником української мови, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати культуру мовлення, спостережливість.

Очікувані результати: учні розпізнають фразеологізми, визначають їх синтаксичну роль; наводять приклади; з’ясовують значення фразеологізмів за словником (тлумачним і фразеологічним); пояснюють значення фразеологізмів за зразком (найуживаніші випадки); добирають до фразеологізмів синоніми й антоніми; уживають фразеологізми відповідно до їх значення, мети, умов і завдань спілкування.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Вправа 147. Визначте, у якому стовпчику подано словосполучення, що за значенням дорівнюють одному слову. Поясніть значення цих словосполучень. У разі потреби скористайтеся довідкою. Складіть речення з виділеними словосполученнями. Пригадайте, як вони називаються.

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 10. Запам'ятай!

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Вправа 148. Виберіть із зображених малюнків ті, що утворюють фразеологізми. Поясніть їхні значення. У яких ситуаціях використовують фразеологізми? Складіть із ними речення.

Слайд 13. Вправа 149. Випишіть фразеологізми. Із трьома з них складіть речення, підкресліть підмет і присудок.

Слайд 14. Вправа 150. Виберіть із дужок слово, що утворює разом із поданим фразеологізм. Поясніть значення фразеологізмів. Запишіть їх.

Слайд 15. Вправа 151. Виконайте завдання.

Слайд 16. Вправа 152. Уставте замість крапок потрібні фразеологізми. Поясніть їхні значення. Поміркуйте, з якою метою використано фразеологізми.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа 153. Випишіть синонімічні фразеологізми (с. 66), поясніть їхні значення. Складіть речення із двома синонімічними фразеологізмами.

Слайд 19. Вправа 144. Доберіть до поданих фразеологізмів синонімічні й антонімічні. Розкажіть, у яких ситуаціях використовують ці фразеологізми.

Слайд 20. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 21. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні