Каталог матеріалів

Урок №21-22 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Суржик.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №021. Суржик

 

Мета: ознайомити учнів із поняттям «мовний суржик», з’ясувати причини виникнення цього явища; розвивати навички виявляти ознаки самобутності української мови; формувати вміння редагувати речення, розвивати логічне мислення; виховувати дбайливе ставлення до рідної мови, а також почуття власної відповідальності за її чистоту.

Очікувані результати: учень виокремлює суржик; редагує речення з суржиком; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення; збагачує власне мовлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Вправа 140. Прочитайте виразно вірш. Яку проблему в ньому порушено? Чим спричинені помилки? Виправте їх.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Вправа 141. Прочитайте текст. На його основі запропонуйте власне визначення, використовуючи довідку.

Слайд 12. Вправа 142. Ознайомтеся з висловленням сучасної мовознавиці. Чому, на вашу думку, суржик є небезпечним.

Слайд 13. Вправа 143. Прочитайте речення. Прокоментуйте кожне з них (усно).

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Вправа 144. Прочитайте текст. Яку проблему в ньому порушено? Що можна зробити для розв’язання цієї проблеми? Запропонуйте поради однокласникам / однокласницям. Що означає вислів «окраса мови»?

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 16. Вправа 145. Прочитайте діалоги. Допоможіть знайти помилки. Чим можна пояснити запитання вчительки? Хто неправильно вживає дієслово — Катерина чи Іван?

Слайд 17. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 18-19. Виконайте тестові завдання.

Слайд 20. Інтерактивна вправа.

Підсумок

Слайд 21. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні