Каталог матеріалів

Урок №16 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Активна й пасивна лексика української мови.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №016. Активна й пасивна лексика української мови

 

Мета: дати відомості про активну й пасивну лексику, сформувати поняття про застарілі слова та неологізми, пояснити відмінність між архаїзмами та історизмами, витлумачити їхню роль та роль неологізмів у мовленні та особливості їхнього використання; формувати вміння визначати застарілі слова в реченнях і текстах, удосконалювати навички користування словниками, збагачувати словниковий запас, розвивати спостережливість; культуру усного й писемного мовлення.

Очікувані результати: учень розрізняє слова активної та пасивної лексики; визначають лексичне значення слова, групи слів за значенням, походженням, уживанням у мові; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення; збагачує власне мовлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 9. Слово дня.

Слайд 10. Пригадуємо.

Слайд 11. Шукаємо відповіді на запитання.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 12. Вправа 98. Розгляньте схему. Спробуйте дати відповіді на поставлені вище запитання. Для яких запитань бракує інформації?.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Вправа 99. Прочитайте речення. Випишіть із них слова, що можуть слугувати прикладами для таблиці.

Слайд 15-17. Словникова робота.

Слайд 18. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 19. Вправа 100. Розгляньте малюнок. Змоделюйте ситуацію. Запропонуйте вихід із неї.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Вправа 101. Прочитайте слова. Згрупуйте й запишіть їх окремо. Значення незрозумілих слів з’ясуйте за словником. Пригадайте, які слова вам траплялися в художніх творах.

Слайд 22. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 23. Поміркуйте.

Підсумок

Слайд 24. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні