Каталог матеріалів

Урок №14 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Букви і та и у словах іншомовного походження.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

Урок №014. Букви і та и у словах іншомовного походження

Мета: пояснити правила написання літер и — і у словах іншомовного походження, формувати вміння визначати в словах відповідну орфограму та обґрунтовувати напи­сання іншомовних слів орфографічними правилами; формувати навички роботи з підручником, алгоритмами, словником іншомовних слів; розвивати логічне мислення, орфографічну пильність, слухову й зорову пам'ять, уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до мови.

Очікувані результати: учень пояснює правила написання літер и — і у словах іншомовного походження, групує їх за правилами; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення; збагачує власне мовлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 9. Слово дня.

Слайд 10. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 11. Вправа 87. Розгляньте схему. Сформулюйте і запишіть якомога більше запитань, на які в ній є відповіді.

Слайд 12. ТРЕБА ЗАПАМ’ЯТАТИ!

Слайд 13. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 14. Вправа 88. Згрупуйте за правилами й запишіть подані слова. Усно поясніть написання. Значення незрозумілих слів з’ясуйте за словником іншомовних слів.

Слайд 15. Вправа 89. Прочитайте виразно речення. Випишіть слова, написання яких відповідає темі уроку.

Слайд 16. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа 90. Розгляньте малюнки. Дайте відповіді на запитання, чому так пишемо слова.

Слайд 19. Вправа 91. Прочитайте текст. Яку проблему в ньому порушено? Поясніть написання виділених слів. Назвіть найгостріші екологічні проблеми вашого краю. Визначте перші невідкладні кроки, які має вже сьогодні почати робити кожен/кожна.

Слайд 20. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 21. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні