Каталог матеріалів

Урок №9 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Написання апострофа в словах іншомовного походження.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №009. Написання апострофа в словах іншомовного походження

Мета: продовжити систематизацію знань про вживання апострофа, удосконалення правописних умінь та навичок; розвивати логічне мислення, усне й писемне мовлення, пам’ять, уміння робити висновки, узагальнювати.

Очікувані результати: учень порівнює та зіставляє слова, що належать до певних груп за вивченими ознаками; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення; збагачує власне мовлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 10. Вправа 70. Розгляньте на с. 32 згруповані за правилами приклади написання апострофа у словах іншомовного походження. Сформулюйте правила й розкажіть їх. До яких слів у нашій мові є відповідники? Назвіть їх. Які слова вам не зрозумілі? З’ясуйте через інформаційно-пошукові системи.

Слайд 11. Вправа 71. Згрупуйте слова за правилом написання апострофа й запишіть. Усно поясніть. Вимовте кожне слово згідно з правилами.

Слайд 12. Вправа 64. З дитинства нас оточує сила-силенна власне українських слів. Кожен із нас пізнавав світ на дотик, запах і через слово. Розгляньте малюнок і поясніть здивованим малятам, що означають ці слова.

Слайд 13. Вправа 73. Запишіть речення. Поясніть написання і значення слів з апострофом.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Вправа 74. Доберіть і запишіть п’ять запитань, у відповідях на які має бути слово іншомовного походження з апострофом.

Слайд 16. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 17. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні