Каталог матеріалів

Урок №1 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Вступ. Українська мова в житті українців.

Безкоштовно

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №001. Українська мова в житті українців

Мета: розширити відомості п’ятикласників про рідну мову; сформувати поняття про багатство і красу української мови; удосконалити вміння аналізувати висловлювання, відтворювати деформований текст, складати невеликі тексти відповідно до комунікативного завдання, визначати засоби, що збагачують нашу мову, доречно використовувати їх у власному мовленні; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти осмисленню краси й багатства рідної української мови; виховувати любов до слова.

Очікувані результати: учень пояснює роль і важливість державної мови в житті людини; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення; пов’язує, зіставляє почуте із життєвим досвідом; обґрунтовує своє ставлення до змісту почутої інформації; визначає основні проблеми, порушені в тексті, пов’язуючи їх із життєвим досвідом; пояснює значення здобутої з тексту інформації; обстоює власну позицію щодо обговорюваних питань.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-5. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 6. Прочитай звернення від авторів підручника та як працювати з ним.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. Слово дня.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Вправа 1. Прочитайте текст. Сформулюйте основну думку.

Слайд 9. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 10. Шукаємо відповіді на запитання:.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 13. Вправа 3. Прочитайте речення і прокоментуйте їхній зміст. Розгляньте схему на с. 6. Зробіть узагальнення, зазначивши, чим для людини є мова.

Слайд 14. ЩО ТАКЕ УКРАЇНСЬКА МОВА?

Слайд 15. Вправа 4. Виберіть один із текстів і прочитайте його виразно. Дайте відповіді на запитання і виконайте завдання.

Слайд 16. Дай відповіді на запитання або виконай завдання.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. Вправа 5. Прочитайте текст виразно.

Слайд 19. Дай відповіді на запитання або виконай завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Уважно розгляньте схему. Яку інформацію про мову вона містить? Чи можна вважати її вичерпною? Як би ви доповнили схему? Перекажіть стисло.

Слайд 21. Вправа «Мікрофон».

Підсумок

Слайд 22. Домашнє завдання.

Рефлексія «Імбирний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні