Каталог матеріалів

Урок №3 для 7 класу з інформатики - Етикет електронного листування. Правила безпечного користування електронною скринькою.

«___»__________ 20___ року

Урок №3. Етикет електронного листування. Правила безпечного користування електронною скринькою. Основні ознаки спаму й фішингу.

Мета: познайомити з нормами етикету під час спілкування в мережі Інтернет, правилами безпечного користування електронного користування поштовою скринькою та ознаками спаму й фішингу, а також способами захисту від них; розвивати логічне мислення, послугами та їх видами; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Google Chrome

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  • Тестова перевірка знань учнів (Слайд3)
  • Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд4)
  1. Які розділи в службовій частині електронного листа є обов’язковими для заповнення? Чому?
  2. Які дії можна виконувати з електронними повідомленнями?
  3. Чим відрізняються дії Відповісти й Переслати під час електронного листування?
  4. За якими ознаками можна визначити, що до електронного листа було прикріплено та надіслано файл? Як переглянути вміст вкладеного файла?
  5. Для чого використовують адресну книгу? Які переваги її використання? Де в житті вам доводилося користуватися адресною книгою; чи доводилося бачити, як використовується адресна книга?
  6. Порівняйте роботу з адресною книгою на електронній пошті та в мобільному телефоні.
  7. Для чого створюють нові папки в електронній скриньці? Як перемістити листи до створеної папки?
  • Перевірка практичної частини домашнього завдання (Слайд5)

Вивчення нового матеріалу

Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.

Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

  • Практичне завдання
  • Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Робота над наскрізною змістовою лінією «Практика споживання»

VII. Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд42)
  1. Які правила спілкування в мережі ми сьогодні опрацювали?
  2. Що таке спам?
  3. Як діє спам-захист поштового серверу?
  4. Що таке фішинг? Чому він має таку назву?

VIIІ. Домашнє завдання

Опрацювати вивчений матеріал. Підготуватись до тестової перевірки знань. Складіть текст електронного повідомлення, яке може бути спамом. Надішліть його сусіду чи сусідці по парті та копію на навчальну скриньку. Дайте оцінку листу, який ви отримаєте, — чи розцінюєте це повідомлення як спам і чому саме. Опрацювати тему «Хочу отримати послугу» та виконати завдання, в робочому зошиті, даної теми.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні