Каталог матеріалів

Урок №40 для 7 класу з хімії за О.Г. Ярошенко - Кількісний склад розчину. Масова частка розчиненої речовини.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 7 клас О.Г Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №40. Кількісний склад розчину. Масова частка розчиненої речовини.

Мета: ознайомити учнів зі способами вираження складу розчинів, поняттями «масова частка розчиненої речовини», «концентрація»; формувати навички використання цих понять для обчислень і приготування розчинів, навчити готувати розчини з указаною масовою часткою розчиненої речовини, дотримуючись правил ТБ; удосконалювати навички хімічного експериментування; розвивати осмислення хімічної сутності явищ, уміння застосовувати засвоєні знання в конкретно заданій ситуації; виховувати комунікативні здібності та вміння працювати в групі, виховувати акуратність і дбайливе ставлення до шкільного майна.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Встановіть відповідність.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. Під час роботи з розчинами важливо знати їх кількісні характеристики. Ви можете придбати харчові продукти і ліки з певною масовою часткою розчиненої речовини (%).Слід завжди уважно читати етикетки, щоб купувати ліки потрібної концентрації і вміти у побуті готувати розчини з певною масовою часткою розчиненої речовини.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. Масова частка розчиненої речовини — це відношення маси розчиненої речовини до маси розчину.

Слайд 7. Поміркуйте.

Слайд 8. Робота з формулами.

Слайд 9. Вимірюють масову частку в частках від одиниці або у відсотках.

Слайд 10. Створи свій конспект.

Слайд 11. Перегляд відео.

Слайд 12. Робота з підручником.

Слайд 13. Робота в зошиті.

Слайд 14. Робота в парах.

Слайд 15. Самостійна робота.

Слайд 16. Пригадаємо: 𝒎(розчину) = 𝒎 (роз.реч.) +𝑚(розчинника).

Слайд 17. Online завдання.

Слайд 18. Хвилинка – цікавинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Перевірте свої знання.

Слайд 20. Робота в парах.

Слайд 21. Моделюємо ситуацію.

Слайд 22. Гімнастика для очей.

Слайд 23. Демонстраційний дослід.

Слайд 24-25. Робота в групах.

Слайд 26. Виконаємо задачі.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 27. Бесіда з учнями.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні