Каталог матеріалів

Урок №31 для 7 класу з хімії за О.Г. Ярошенко - Інструктаж з БЖД. Практична робота №4.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 7 клас О.Г Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №31. Практична робота №4. Добування кисню з гідроген пероксиду з використанням різних біологічних каталізаторів, доведення його наявності.

Мета: ознайомити з лабораторним способом добування кисню, виробляти навички розпізнавання кисню, збирання його; розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, продовжити формувати навички роботи з лабораторним обладнанням і хімічними реактивами, дотримуватись правил техніки безпеки; виховувати бережливе ставлення до обладнання, реактивів та власного здоров’я.

Обладнання: лабораторний штатив із тримачем, нагрівний прилад з відкритим полум’ям, штатив із пробірками, суха пробірка з газовідвідними трубками, хімічна склянка для збирання кисню, скляна пластинка, 30% -й розчин гідроген пероксиду (пергідроль), деревна вуглинка (розміром з горошину), вапняна вода; речовина, що прискорює розкладання пероксиду; мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Бесіда з учнями.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. Під час промивання ран ми використовуємо гідроген пероксид як антисептик, при цьому він шипить. Чому?

ФВН (формування вмінь і навичок)

Слайд 6. Робота в парах.

Слайд 7. Перегляд відео.

Слайд 8. Інструктаж з БЖД.

Слайд 9. Робота в парах.

Слайд 10. Досліджуємо на уроці.

Слайд 11. Хімічні факти.

Слайд 12. Досліджуємо на уроці та вдома.

Слайд 13-16. Робота в зошиті №2.

Слайд 17. Інформаційна хвилинка.

Слайд 18. Online завдання.

Слайд 19. Поміркуй. Ситуація. Токіо, 30 жовтня 1999 року. Кореспондент «Новин» Андрій Ілляшенко повідомляє: «Автоцистерна, що перевозила гідроген пероксид, вибухнула минулого вечора в центрі столиці Японії. Вибуховою хвилею були вибиті шибки в будівлях, яке опинилося в радіусі 100 метрів від місця вибуху. Близько 68000 кілограм гідроген пероксиду розлилося на місці аварії».

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Робота з підручником.

Слайд 22. Робота в зошиті.

Слайд 23. Online завдання.

Слайд 24. Перегляд відео.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 25. Бесіда з учнями.

Слайд 26. Виконання вправ.

Слайд 27. Досліджуємо вдома.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні