Каталог матеріалів

Урок №20 музичного мистецтва для 7 класу за Л.М. Масол, О.В. Гайдамакою - Музичний театр: рок-опера

 «____»___________20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Гайдамака, Г. Кузьменко, Н. Лємешева»

Урок №20. Музичний театр: рок-опера

Рок-опера

Сприймання: Ллойд Уеббер. Рокопера «Ісус Христос — суперзірка». Арія Марії «Я не знаю, як мені кохати його»; сцена «Ісус Христос — суперзірка»; Г. Татарченко. Фрагменти з рокопери «Біла ворона»: дует Жанни і Жульєна «Ти чуєш, любий мій», «Біла ворона», «Свобода» та ін.: Жан-П’єр Піло, Олів’є Шультез. Рокопера «Моцарт». «Думати про нездійсненне» («PenserI’ lmpossible»), «Бунтар» («Le Trublion»), «Бім-Бам-Бім-Бум» («Bim-Bam-Bim-Boum») тощо. Перегляд відео на одну з рокопер. Створення про неї невеликого повідомлення.

Вивчення: «Я тебе не забуду, кохана» музика О. Рибнікова український текст С. Масола

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3-6. Слово вчителя

Слайд7. Прослухайте: Ллойд Уеббер. Рокопера «Ісус Христос — суперзірка». Арія Марії «Я не знаю, як мені кохати його».

Слайд8. Обговоріть.

Слайд9. Прослухайте: Ллойд Уеббер. Рокопера «Ісус Христос — суперзірка». Сцена «Ісус Христос — суперзірка».

Слайд10. Обговоріть.

Слайд11-14. Слово вчителя

Слайд15. Обговоріть.

Слайд16. Порівняйте різні образи цієї видатної жінки — історичний і художній, створений митцями різних епох.

Слайд17-19. Слово вчителя

Слайд20. Прослухайте: Геннадій Татарченко. Фрагменти з рокопери «Біла ворона»: «Біла ворона».

Слайд21. Прослухайте: Геннадій Татарченко. Фрагменти з рокопери «Біла ворона»: «Свобода».

Слайд22. Слово вчителя

Слайд23. Обговоріть.

Слайд24. Охарактериуйте афіші до рокопери, представлені на світлинах. Яка з них, на вашу думку, найкраще втілює ідею твору, образ головної героїні?

Слайд25. Проаналізуйте сценографію рокопери, визначте її оригінальні модерні риси.

Слайд26. Слово вчителя

Слайд27. Прослухайте: Жан-П’єр Піло, Олів’є Шультез. Рокопера «Моцарт». «Думати про нездійсненне» («Рenser I’lmpossible»).

Слайд28. Прослухайте: Жан-П’єр Піло, Олів’є Шультез. Рокопера «Моцарт». «Бунтар» («Le Trublion»).

Слайд29. Прослухайте: Жан-П’єр Піло, Олів’є Шультез. Рокопера «Моцарт». «Бім-Бам-Бім-Бум» («Bim-Bam-Bim-Boum»).

Слайд30. Слово вчителя

Слайд31. вільний час поцікавтеся сюжетом цієї відомої рокопери, прослухайте

її та визначте фрагменти, які вам подобаються найбільше.

Слайд32. Гімнастика для очей

Слайд33-34. Розучуємо пісню «Я тебе не забуду, кохана». Музика Олексія Рибнікова Слова Андрія Вознесенського (Переклад Сергія Масола)

Слайд35. Розучуємо пісню «Я тебе не забуду, кохана». Музика Олексія Рибнікова Слова Андрія Вознесенського (Переклад Сергія Масола)

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд36. Мистецька скарбничка

Слайд37. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд38-39. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Слайд40. Завдання за бажанням

Рефлексія

Слайд41. Рефлексія. “Плюс-мінус-цікаво”

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні