Каталог матеріалів

Урок №19 для 7 класу з хімії за О.Г. Ярошенко - Валентність хімічних елементів. Складання формул бінарних сполук за валентністю.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 7 клас О.Г Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №19. Валентність хімічних елементів. Складання формул бінарних сполук за валентністю.

Мета: сформувати в учнів поняття «валентність» як здатність атомів утворювати хімічні сполуки; ознайомити учнів зі значеннями валентностей окремих атомів; показати учням найпростіші способи визначення валентності за періодичною системою; навчити визначати валентність атомів одного елемента за валентністю іншого в бінарних сполуках. Розвивати елементи логічного та креативного мислення в ході впровадження інтерактивних методів навчання. Виховувати почуття взаємодопомоги та взаємовідповідальності.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Ділова гра «Попрацюємо економістами».

Слайд 5. Хімічна розминка.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 6. Більше трьох сотень років тому атоми уявляли у вигляді кульок, на поверхні яких є «гачки», за їх допомогою атоми поєднуються один з одним, як ланки одного ланцюга. Тільки на початку XX ст. була встановлена істинна природа утворення молекул. Сьогодні і ми про це дізнаємося…

Слайд 7. Поміркуй.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8. Поняття «валентність» було введено в хімію в середині ХІХ ст. англійським ученим Едуардом Франкландом.

Слайд 9. Робота в зошиті.

Слайд 10. Формування поняття «валентність».

Слайд 11. Класифікація валентності.

Слайд 12. Запам`ятай.

Слайд 13. Робота з підручником.

Слайд 14. Мозковий штурм.

Слайд 15. Складання формули бінарних сполук за валентністю.

Слайд 16. Первинне застосування набутих знань.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Перевір свої знання.

Слайд 18-19. Робота в зошиті.

Слайд 20. Робота в групах.

Слайд 21. Формулюємо висновки.

Слайд 22. Усні вправи.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 23. Перегляд відео.

Слайд 24. Online завдання.

Слайд 25. Гімнастика для очей.

Слайд 26. Гра «Хрестики-нулики».

Слайд 27. Застосування знань.

Слайд 28. Хімічні перегони.

Слайд 29. Online завдання.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні