Каталог матеріалів

Урок №18 образотворчого мистецтва для 7 класу за Л.М. Масол, О.В. Гайдамакою - Графічний дизайн

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Гайдамака, Г. Кузьменко, Н. Лємешева»

Урок №18. Графічний дизайн

Графічний дизайн. Екслібрис. Монограма. Шрифт

Сприймання: Титульна сторінка видання «Української абетки», перші українські паперові гроші (1918); Український шрифт Василя Чебаника; шрифт назви дитячої газети, арабське письмо; китайський ієрогліф «щастя»; декоративний шрифт; Сторінка з «Розкішного часослова» герцога Берійського; мініатюра євангеліста Іоанна з Остромирового Євангелія

Створення монограми з перших літер свого імені та прізвища (графічні матеріали)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, графічні матеріали.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3-4. Слово вчителя

Слайд5-7. Портрет митця

Слайд8-11. Слово вчителя

Слайд12. Порівняйте шрифти, представлені на сторінці підручника. Чим вони відрізняються?

Слайд13. Слово вчителя

Слайд14. Розгляньте зразки оформлення старовинних книжок. Поясніть, як у часослові досягнуто композиційної цілісності слова і зображення.

Слайд15-19. Слово вчителя

Слайд20. Проаналізуйте роботи українського художника-ілюстратора Владислава Єрка до казки «Снігова королева».

Слайд21. Обговоріть.

Слайд22. Слово вчителя

Слайд23. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд24-25. Створіть монограму з перших літер свого імені та прізвища (графічні матеріали).

Слайд26. Послідовність виконання

Слайд27. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28-31. Віртуальна екскурсія

Слайд32-35. Мистецька скарбничка

Слайд36. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд37. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд38. Завдання за бажанням

Слайд39. Колективна робота

Рефлексія

Слайд40. Оцініть роботу за допомогою фразеологізмів

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні