Каталог матеріалів

Урок №18 музичного мистецтва для 7 класу за Л.М. Масол, О.В. Гайдамакою - Джаз і класична музика

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Гайдамака, Г. Кузьменко, Н. Лємешева»

Урок №18. Джаз і класична музика

Рапсодія

Сприймання: Дж. Гершвін. Рапсодія у блюзових тонах (фрагмент); Енвер Ізмайлов. Д’Енвер блюз; «Брати блюзу», «ManSound» (композиції на вибір); М. Скорик. Джазові п’єси для фортепіано з оркестром. Олександр Саратський. Сюїта № 2 для фортепіано з оркестром (фрагменти на вибір)

Вивчення: Дж. Гершвін Колискова Клари з опери «Поргі і Бес» Переклад Володимира Книра

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3-7. Слово вчителя

Слайд8. Прослухайте: Джордж Гершвін. Рапсодія у блюзових тонах (фрагмент).

Слайд9. Обговоріть.

Слайд10. Розгляньте картину Джеймса Вістлера. Ноктюрн у блакитному і срібному.

Слайд11-16. Портрет митця

Слайд17-22. Слово вчителя

Слайд23. Прослухайте: Енвер Ізмайлов. Sari Gelin.

Слайд24. Прослухайте: «Брати блюзу». Дощ

Слайд25. Прослухайте: «Man Sound». Триптих українських пісень

Слайд26. Обговоріть.

Слайд27. Слово вчителя

Слайд28. Прослухайте: Мирослав Скорик. Джазові п’єси для фортепіано з оркестром.

Слайд29. Прослухайте: Олександр Саратський. Сюїта № 2 для фортепіано з оркестром (фрагмент).

Слайд30. Обговоріть.

Слайд31. Гімнастика для очей

Слайд32. Прослухайте: «Колискова Клари» з опери «Поргі і Бесс» Музика Джорджа Гершвіна Слова Дюбосса Хейварда і Айри Гершвіна

Слайд33. Розучуємо пісню «Колискова Клари»

Слайд34. Мистецькі поради

Слайд35. Виконуємо пісню «Колискова Клари» під власний музичний супровід

Слайд36. Уявіть, що вам потрібно створити постер до джазового концерту. Яку з «музичних» картин художника Михайла Розенвайна ви обрали б для розміщення у плакатній композиції? Поясніть свій вибір.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд37. Мистецька скарбничка

Слайд38. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд39. Прослухайте українську народну пісню «Ой ходить сон коло вікон».

Слайд40. Обговоріть.

Слайд41. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд42. Завдання за бажанням

Слайд43. Поміркуйте над висловом американського диригента Волтера Дамроша

Слайд44. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд45. Рефлексійна вправа «Дерево зростання»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні