Каталог матеріалів

Урок №17 музичного мистецтва для 7 класу за Л.М. Масол, О.В. Гайдамакою - У ритмі джазу

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Гайдамака, Г. Кузьменко, Н. Лємешева»

Урок №17. У ритмі джазу

Джаз. Диксиленд. Музична імпровізація. Свінг. Синкопа

Сприймання: Анрі Матісс. Джаз; М.Глєбов. Новоорлеанський джаз; Кіт Маллетт. Бібоп; Вільям Сідней Монт. Хлопчик, який грає на банджо; Скотт Джоплін. Регтайм «Кленовий лист»; спіричуел у виконанні Бессі Сміт; джазові композиції у виконанні Елли Фіцджеральд (на вибір); Джазові композиції: Дюк Еллінгтон. «Караван»; Луї Армстронг. «Hello, Dolly!»; Луї Армстронг. «Let Му People Go!»; Документальний фільм «Армстронг. Вік Луї Першого».

Вивчення: «Весняний джаз» музика і слова Маші і Насті Толмачових

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3-8. Слово вчителя

Слайд9. Прослухайте: Скотт Джоплін. Регтайм «Кленовий лист»

Слайд10. Прослухайте: спіричуел у виконанні Бессі Сміт

Слайд11. Прослухайте: джазову композицію у виконанні Елли Фіцджеральд.

Слайд12. Обговоріть.

Слайд13-15. Хочу знати більше. Існує така історія

Слайд16-21. Слово вчителя

Слайд22. Прослухайте джазову композицію: Дюк Еллінгтон. «Караван»

Слайд23. Прослухайте: Луї Армстронг. «Hello, Dolly!».

Слайд24. Обговоріть.

Слайд25-28. Портрет митця

Слайд29. Прослухайте: Луї Армстронг. «Let My People Go!».

Слайд30. Роздивіться і порівняйте портрети Луї Армстронга. Який із них подобається вам найбільше? Поясніть чому.

Слайд31. Якщо вас зацікавив джаз, розпочніть самостійне дослідження цієї теми й перегляньте документальні та художні кінофільми, присвячені видатним джазовим виконавцям.

Слайд32. Гімнастика для очей

Слайд33. Послухайте пісню «Весняний джаз». Музика і слова Маші і Насті Толмачових

Слайд34-35. Розучуємо пісню «Весняний джаз»

Слайд36. Мистецькі поради

Слайд37. Виконуємо пісню «Весняний джаз»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд38-42. Мистецька скарбничка

Слайд43. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд44. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Слайд45-46. Самостійне дослідження, медіапошук

Рефлексія

Слайд47. Оцініть роботу за допомогою фразеологізмів

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні